Jak przygotować skórę do zabiegu z użyciem nici liftingujących

Depilacja i siwe włosy

Jeśli martwisz się o swoje siwe włosy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby je zatuszować. Po pierwsze, spróbuj uporządkować ten obszar. Siwe włosy są zazwyczaj bardziej widoczne niż inne, więc uporządkowana fryzura może je lepiej ukryć. Inną opcją jest ścięcie włosów na krótko, co również może je ukryć.

Geny

Nowe międzynarodowe badanie z UCL zidentyfikowało gen, który wpływa na kolor włosów i siwienie. Odkrycie to pokazuje, że kolor włosów i siwienie są w dużej mierze uwarunkowane genetycznie, a nie środowiskowo. Naukowcy badali populację 6000 osób z Ameryki Łacińskiej. Odkryli, że różne geny są związane z różnymi cechami, w tym z kolorem włosów, gęstością włosów i prostymi lub kręconymi włosami.

Siwe włosy mogą rozwinąć się nagle, czasem bez żadnych zauważalnych zmian. Może to być spowodowane niedoborem witaminy B-12, problemami z tarczycą lub zaburzeniami przysadki mózgowej. Skorygowanie tych problemów może pomóc zapobiec siwieniu. Inną możliwą przyczyną przedwczesnego siwienia jest niska gęstość kości. Jednak badanie przeprowadzone w 2007 roku na 1200 mężczyznach i kobietach w Kalifornii nie wykazało związku między przedwczesnym siwieniem a gęstością kości. Gęstość kości w dużej mierze zależy od wieku, pochodzenia etnicznego i poziomu aktywności fizycznej, a nie od koloru włosów.

W tym samym badaniu zaobserwowano różnice pomiędzy siwiejącymi hsHF a ich czarnymi odpowiednikami u osób młodych i starszych. Jednak różnice te nie wydawały się znaczące u osób młodych. Badacze zauważyli również, że siwienie włosów nie zawsze jest skorelowane ze starzeniem się. Ponadto, skład liniowy próbek hsHF pochodzących od różnych osób wykazywał znaczne zróżnicowanie. Różnice te można wyjaśnić różnicami osobniczymi, jednak do jednoznacznego określenia zależności między siwieniem a starzeniem się konieczna byłaby większa wielkość próby.

Geny powodujące siwienie włosów zależą od wielu czynników. Oprócz genetyki, ekspozycja na słońce i stres odgrywają ważną rolę w pojawianiu się siwych włosów. Odkrycie genu odpowiedzialnego za siwe włosy może również pomóc nam zrozumieć biologię starzenia się. Może być pierwszym krokiem do odkrycia genów odpowiedzialnych za kolor włosów.

Jedną z przyczyn siwienia włosów jest zmniejszenie ilości melaniny w łodydze włosa. Ten pigment stanowi warstwę ochronną przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV i zapobiega odbarwieniu lub puszeniu się włosów. Bez melaniny, włosy mogą stać się również łamliwe i suche. Ponadto może to prowadzić do wielu innych problemów, w tym przerzedzenia włosów.

Czynniki zdrowotne

Istnieje kilka czynników zdrowotnych, które mogą przyczynić się do przedwczesnego siwienia włosów. Jednym z nich jest niedobór witaminy B12, który powoduje siwienie włosów. Niedobór ten wpływa na zdolność mieszków włosowych do produkcji melaniny, substancji odpowiedzialnej za kolor włosów. W jednym z badań stwierdzono, że 55% pacjentów z niedokrwistością zgorzelinową doświadczyło przedwczesnego siwienia włosów. Innym czynnikiem związanym z przedwczesnym siwieniem jest zmniejszona produkcja hormonów tarczycy. Hormony tarczycy mogą powodować, że mieszki włosowe produkują melaninę, pigment, który pomaga zapobiegać siwieniu włosów.

Przedwczesne siwienie włosów jest poważnym problemem kosmetycznym, który może wpływać na samoocenę danej osoby. Badania wykazują, że może być również oznaką różnych chorób, w tym przedwczesnego starzenia się i zaburzeń autoimmunologicznych. Z tego powodu, dana osoba powinna skonsultować się z dermatologiem w celu oceny medycznej.

Zdrowa dieta jest również ważna w zapobieganiu przedwczesnemu siwieniu. Może to zapobiec niedoborom żywieniowym i stresowi oksydacyjnemu w mieszkach włosowych. Dbanie o nawilżenie to kolejny zdrowy sposób na zapobieganie przedwczesnemu siwieniu. Możesz również stosować specjalne olejki do włosów, które pomagają zachować kolor włosów.

Inne badanie przeprowadzone na myszach sugeruje, że stres może zmniejszyć liczbę komórek macierzystych w mieszkach włosowych, co może prowadzić do przedwczesnego siwienia włosów. Badacze stwierdzili również, że osoby niespokojne lub zestresowane są bardziej narażone na przedwczesne siwienie. Stwierdzili, że mężczyźni z wysokim poziomem stresu i niepokoju mieli większą szansę na rozwój siwych włosów. Wyniki te sugerują, że stres jest głównym czynnikiem przedwczesnego siwienia włosów.

W większości przypadków pojawienie się siwych włosów jest procesem naturalnym. Jednak niektóre osoby mają genetyczną predyspozycję do siwienia. Ponadto ryzyko wystąpienia siwizny jest zwiększone, gdy członkowie rodziny mają siwe włosy. Około jedna czwarta populacji posiwieje do 50 roku życia.

Porządkowanie siwych włosów w celu ukrycia siwizny

Jedną z opcji ukrycia siwych włosów jest zastosowanie tymczasowego koloru włosów. Można go nakładać pędzlem, sprayem lub rysować i będzie on trwał do czasu umycia włosów szamponem. Najlepiej wybrać kolor, który będzie pasował do Twojej bazy i pasemek. Ważne jest, aby pamiętać, że tymczasowa farba do włosów ma tendencję do bycia bardziej matową niż trwały kolor, więc bądź ostrożna przy wyborze tej opcji.

Innym sposobem na ukrycie siwych włosów jest użycie trwałej farby do włosów. Trwała farba jest świetną opcją do ukrycia siwizny, ale jej minusem jest to, że będzie wymagała częstych wizyt u fryzjera. Zestawy do tymczasowego farbowania włosów są łatwe w użyciu i dostępne w różnych odcieniach, które naturalnie wtapiają się we włosy.

Specjaliści od koloryzacji stają przed innymi wyzwaniami podczas koloryzacji siwych włosów niż w przypadku innych włosów. Jednym z nich jest fakt, że siwe włosy są inne niż reszta włosów. Mogą być sztywne, wiotkie lub kręcone. To sprawia, że trudno jest farbować siwe włosy zwykłym kolorem, co może być kosztowne. Na szczęście, istnieją spraye do upiększania włosów, które ukryją siwiznę bez konieczności stosowania trwałej farby. Jednym z takich produktów jest Instant Root Fix Touch Up Professional Root Concealer firmy L’Oreal.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Depilacja laserowa w gabinecie lub w domu
Czytaj Dalej

Depilacja laserowa w gabinecie lub w domu

Jeśli rozważasz poddanie się depilacji laserowej, być może zastanawiasz się, ile będzie kosztował zabieg i jak długo będzie…
Co wybrać Zwykłe nici podnoszące czy z hakami?
Czytaj Dalej

Czy można się opalać po depilacji?

Istnieje kilka środków ostrożności, które należy rozważyć przed opalaniem po depilacji. Jednym z nich jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.…
Jak szybko pozbyć się cellulitu
Czytaj Dalej

Jak szybko pozbyć się cellulitu

Jeśli masz dość patrzenia na swoje zwiotczałe nogi i próbowałaś już wszystkiego innego, aby schudnąć, istnieje szybki sposób…