Depilacja laserowa w gabinecie lub w domu

Depilacja laserowa w gabinecie lub w domu

Jeśli rozważasz poddanie się depilacji laserowej, być może zastanawiasz się, ile będzie kosztował zabieg i jak długo będzie trwał. Oprócz ceny, powinnaś mieć świadomość skuteczności zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym zabiegu.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z hairandbeauty.pl

Koszt depilacji laserowej

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się niechcianych włosów na ciele, depilacja laserowa w gabinecie lub w domu może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Depilacja laserowa polega na użyciu ręcznego urządzenia do odparowania włosów. Zabieg może być wykonany szybko i może trwać tylko kilka minut. Jednak w przypadku obszaru pleców lub nóg procedura może trwać do godziny. Podczas zabiegu lekarz trzyma napiętą skórę i używa lasera do eliminacji włosów. Laser ma lekki zapach.

Koszty różnią się w zależności od wielkości leczonego obszaru. Na przykład, koszt depilacji laserowej dużego obszaru będzie wyższy niż koszt depilacji małego obszaru. Zależy to również od tego, czy chcesz poddać się zabiegowi na całym obszarze pleców lub nóg. Jeśli chcesz mieć usunięty obszar pleców lub nóg, zapłacisz więcej za sesję.

Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem kosmetycznym, który może zaoszczędzić Ci dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Jest to droższe niż golenie lub woskowanie, ale koszt może być znacznie zmniejszony w dłuższej perspektywie. Według American Society of Plastic Surgeons, średni koszt depilacji laserowej wyniesie 389 dolarów w 2020 roku. Koszt dotyczy jednego zabiegu, ale całkowite usunięcie może zająć do sześciu sesji.

Laserowe usuwanie włosów jest wysoce regulowaną procedurą, a ceny mogą się znacznie różnić w zależności od kliniki. Twój lekarz będzie w stanie podać wycenę dla indywidualnej procedury. Lekarz określi również, ile sesji będzie potrzebnych do trwałego usunięcia włosów. Ta ilość sesji może się różnić w zależności od tego, jak twoje ciało reaguje na leczenie. Jeśli potrzebujesz więcej niż jedną sesję, lekarz może być w stanie zaoferować Ci zniżkę.

Czas potrzebny do wykonania sesji

Jeśli rozważasz depilację laserową dla siebie, możesz zastanawiać się, jak długo to potrwa. Procedura trwa zazwyczaj około pół godziny na każdy obszar. Być może uda się przeprowadzić całe leczenie podczas jednej wizyty, lub też można podzielić procedurę na kilka krótszych sesji. Całkowity czas zabiegu zależy od leczonego obszaru oraz od wyszkolenia i doświadczenia lekarza.

Wyniki zabiegów depilacji laserowej zależą od odcienia skóry i koloru włosów, dlatego do uzyskania pożądanego efektu może być potrzebne więcej lub mniej sesji. Zazwyczaj kilka pierwszych sesji depilacji laserowej dla mężczyzn i kobiet daje widoczne rezultaty w ciągu dwóch do trzech miesięcy. W przypadku osób o ciemniejszej skórze, może być konieczne aż sześć do ośmiu sesji, aby zobaczyć zadowalające wyniki.

Laserowe usuwanie włosów wymaga, aby skóra była chłodna, aby energia lasera mogła dotrzeć do mieszka włosowego. Czas trwania sesji zależy od leczonego obszaru i rodzaju użytego lasera. Jeden zabieg może trwać zaledwie pięć minut, podczas gdy inna sesja może wymagać kilku godzin.

Przed poddaniem się depilacji laserowej należy upewnić się, że skóra jest wolna od olejków i innych produktów. Mogą one zakłócić skuteczność zabiegu. Aby temu zapobiec, należy unikać stosowania balsamu, dezodorantu lub perfum w dniu zabiegu.

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej, najlepiej omówić swoje cele z lekarzem medycyny estetycznej. Dobry estetyk omówi różne rodzaje laserów dostępnych do usuwania włosów. Niektóre lasery są bardziej skuteczne niż inne, dlatego ważne jest, aby znaleźć salon specjalizujący się w rodzaju lasera, który Cię interesuje.

Skuteczność depilacji laserowej

Profesjonalna depilacja laserowa wymaga regularnych wizyt, które można zaplanować z wyprzedzeniem. Wizyty te są rozłożone na kilka tygodni. Trzeba będzie też być na czas i przygotować się do zabiegu. Z drugiej strony, depilacja laserowa w domu wymaga kilku sesji i wymaga Twojego czasu, wysiłku i koncentracji. Ważne jest, aby wybrać renomowaną klinikę, ponieważ te placówki mają wysokiej jakości maszyny i przeszkolonych praktyków.

Przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Większość urządzeń laserowych posiada zabezpieczenia, które chronią oczy i skórę. Po zabiegu można zastosować lód, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort. Najlepiej jest unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu laserowym. Należy również stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania.

Urządzenie laserowe nie powinno być używane w pobliżu oczu, nad znamionami lub tatuażami. Nie nadaje się również do stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jest jednak bezpieczne do stosowania na linii bikini. Aby uzyskać profesjonalną opinię na temat zabiegu, konieczna jest porada lekarza.

Istnieją dwa główne rodzaje depilacji laserowej. Istnieją urządzenia do użytku domowego oraz profesjonalne maszyny. Należy wybrać maszynę odpowiednią dla swojego typu skóry. Urządzenia domowe są mniej skuteczne i mogą nie działać skutecznie na osoby o ciemnej karnacji. Będą one powodować nierówne plamy. Profesjonalna depilacja laserowa jest bardziej skuteczna i długotrwała. Może być konieczne wykonanie kilku zabiegów, zanim zauważysz zabłąkane włoski.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Chociaż depilacja laserowa jest bezpieczna dla większości osób, niektóre warunki mogą wpływać na jej wyniki. Na przykład, skóra muśnięta słońcem może powodować więcej przebarwień po zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ lasery wykorzystujące energię cieplną do celowania w melaninę mogą powodować tymczasowy wzrost melaniny.

Niezależnie od tego, czy depilacja laserowa jest wykonywana w domu czy w gabinecie, zawsze należy nosić okulary ochronne. Obszar zabiegowy powinien być dobrze wentylowany. Powinny również istnieć odpowiednie środki kontrolujące obecność łatwopalnych płynów lub gazów. Dodatkowo, każda osoba przebywająca w pomieszczeniu powinna nosić ochronne okulary. Okulary powinny być w stanie zablokować światło lasera ze wszystkich kierunków i powinny być oznaczone tą samą długością fali i gęstością optyczną zalecaną przez producenta lasera.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej u kobiet w ciąży

Wiele kobiet może chcieć poddać się depilacji laserowej w czasie ciąży, ale obawia się o bezpieczeństwo zabiegów laserowych. Główne obawy związane z depilacją laserową to oparzenia skóry i infekcje, które mogą wystąpić nawet w czasie ciąży. Ponadto, istnieje ryzyko długotrwałego blizny. Aby mieć pewność, przed umówieniem się na wizytę skonsultuj się z lekarzem.

Chociaż depilacja laserowa jest bezpieczna dla większości kobiet, procedura ta nie została szczegółowo przebadana pod kątem bezpieczeństwa u kobiet w ciąży. Niektórzy dermatolodzy zalecają jednak, aby kobiety w ciąży unikały tej procedury. FDA nie wymaga żadnych szczególnych badań dotyczących bezpieczeństwa depilacji laserowej. Badanie opublikowane w International Journal of Women’s Dermatology nakreśliło niektóre środki ostrożności, które powinny być przestrzegane podczas depilacji laserowej.

Kobiety w ciąży powinny zawsze skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się depilacji laserowej. Hormony obecne podczas ciąży mogą powodować pieczenie skóry. W tym czasie włosy będą również rosły grubsze i w nowych miejscach. Jednak ryzyko to powinno ustąpić w ciągu sześciu miesięcy. Kobiety w ciąży powinny również skonsultować się z lekarzem, jeśli mają rany lub nacięcia.

Podczas gdy kobiety w ciąży powinny unikać depilacji laserowej, należy pamiętać, że jest ona bezpieczna dla niemowląt. Lasery używane do usuwania włosów są zaprojektowane tak, aby przenikać przez górne kilka milimetrów skóry. Dlatego nie docierają do innych narządów. Wykazano, że laseroterapia jest bezpieczna w tak wrażliwych miejscach jak linia bikini.

Ciąża jest okresem, w którym skóra zmienia się diametralnie. Kobiety mogą doświadczać zwiększonego wzrostu włosów i wzrostu hormonów. Może to spowodować, że depilacja laserowa będzie mniej skuteczna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wykonać trwałą depilację
Czytaj Dalej

Jaką maść wybrać po depilacji

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów balsamów po depilacji. Niektóre z nich mają właściwości alkaliczne, podczas gdy inne zawierają…