Czy zimny prysznic pomaga na cellulit?

Czy zimny prysznic pomaga na cellulit?

Zimny prysznic to świetny sposób na poprawę krążenia i pobudzenie metabolizmu. Pomoże to zmniejszyć widoczność cellulitu i poprawić stan zdrowia Twojej skóry. Dodatkowo, zimna temperatura obudzi miejsca o nieutrwalonej skórze. Zwiększa również twój metabolizm, który spala tłuszcz i poprawia krążenie.

Schłodzenie ciała tymczasowo spowalnia krążenie krwi

Istnieje wiele korzyści z zażywania kąpieli lodowej, takich jak redukcja cellulitu i zwiększenie krążenia. Kąpiel z lodem pomoże Ci również zmniejszyć obrzęk i zredukować bolesność mięśni. Dodatkowo, lód poprawi strukturę i wygląd skóry.

Ćwiczenia mogą również pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i wspomóc tonowanie mięśni. Umięśnione ciała wyglądają na gładsze i jędrniejsze niż te, które są ospałe. Konkretne ćwiczenia na cellulit mogą stymulować krążenie krwi, usuwać martwe komórki skóry i stymulować wzrost nowych komórek. Dodatkowo ćwiczenia wspomagają detoksykację i poprawiają pracę układu nerwowego. Najlepsze ćwiczenia na cellulit to takie, które łączą w sobie trening siłowy i ćwiczenia aerobowe.

Chłodzenie ciała rekrutuje więcej brązowych komórek tłuszczowych

Chłodzenie ciała może zwiększyć liczbę brązowych komórek tłuszczowych w organizmie. Badania wykazały, że dwie godziny ekspozycji na niskie temperatury mogą zwiększyć liczbę rekrutujących się komórek tłuszczowych. Może to pomóc w zapobieganiu cellulitowi i otyłości. Istnieje kilka sposobów na schłodzenie ciała, w tym zimne kąpiele, branie kąpieli lodowych i wychodzenie na zewnątrz w zimnej pogodzie. Istnieją również dowody na to, że białko może wspomagać rekrutację brązowego tłuszczu.

Komórki brązowego tłuszczu są podobne do białego tłuszczu, ale są łatwiej przekształcane w energię. W rzeczywistości zajmują one mniej miejsca niż białe komórki tłuszczowe. Główną zaletą brązowej tkanki tłuszczowej jest to, że zwiększa ona metabolizm organizmu, spalając więcej kalorii w szybszym tempie.

Komórki brązowego tłuszczu magazynują energię w znacznie mniejszej objętości niż biały tłuszcz i są naszpikowane mitochondriami bogatymi w żelazo. Dzięki temu są doskonałym źródłem energii i były badane jako metoda leczenia otyłości i niektórych zespołów metabolicznych. Kiedyś uważano, że brązowe komórki tłuszczowe występują tylko u niemowląt, ale ostatnie badania wykazały, że dorośli mają niewielkie ilości tego typu tłuszczu w ciele, zwykle w okolicach szyi i ramion.

Chłodzenie ciała zmniejsza cellulit

Podczas gdy ćwiczenia są istotną częścią planu leczenia cellulitu, istnieją inne sposoby walki z tym stanem, w tym dieta. Pokarmy o wysokiej zawartości soli mają tendencję do zwiększania stanu zapalnego tkanek i pogarszają wygląd cellulitu. Z tego powodu ważne jest, aby ograniczyć spożycie fast foodów i zastąpić je domowymi posiłkami.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw bogatych w potas jest również ważne w walce z cellulitem. Poza wysoką zawartością błonnika, wspomagają one również metabolizm i równoważą hormony. Pokarmy o wysokiej zawartości błonnika zawierają również przeciwutleniacze, które mogą pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które starzeją Twoją skórę. Zdrowa dieta obejmuje również pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe, takie jak dziko złowione ryby i olej kokosowy.

Chociaż cellulit nie jest poważnym schorzeniem, może powodować dyskomfort u osób nim dotkniętych. Cellulit jest często bardziej widoczny po ciąży lub znacznym przyroście wagi. Może być również spowodowany wysokim poziomem stresu, który może zwiększyć produkcję hormonów zapalnych. Również brak przepływu krwi może prowadzić do osłabienia struktury kolagenu, co może sprawić, że cellulit będzie bardziej widoczny.

Chłodzenie ciała poprawia zdrowie skóry

Pocenie się jest naturalnym systemem chłodzenia, który pomaga regulować temperaturę ciała. Pot zawiera sól i wodę, a kiedy ciało jest przegrzane, aktywuje gruczoły potowe, które uwalniają pot na powierzchnię skóry. Powietrze wchłania wtedy wilgoć i odciąga ciepło od ciała. Ten system chłodzenia jest bardziej skuteczny w suchym klimacie, gdzie wilgotność jest niska, ale nie zawsze jest idealny dla Twojej skóry. Pocenie się może powodować uczucie wyczerpania, zmęczenia, a nawet choroby.

Badanie przeprowadzone przez Amore-pacific Corp. wykazało, że chłodzenie ciała może poprawić stan zdrowia skóry, hamując pigmentację i wyciszając reakcje zapalne. Ekspert w dziedzinie ajurwedy, dr Taruna Yadav, wyjaśnił znaczenie temperatury i jej wpływu na zdrowie skóry. W gorących temperaturach, krążenie krwi jest większe i więcej składników odżywczych przemieszcza się do skóry. Te składniki odżywcze pomagają w stymulacji fibroblastów i odbudowie uszkodzonych komórek skóry. Ponadto, gorące temperatury zwiększają przepuszczalność skóry i zwiększają wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry.

Chłodzenie ciała zwiększa metabolizm

Chłodzenie ciała może zwiększyć metabolizm i zwalczyć cellulit. Badania pokazują, że kiedy ciało jest chłodne, brązowe komórki tłuszczowe są bardziej aktywne. Komórki te wykorzystują energię chemiczną do wytwarzania ciepła, co pomaga organizmowi utrzymać normalną temperaturę. Narażenie na zimno powoduje również zmianę białych komórek tłuszczowych w brązowe.

Oprócz chłodzenia ciała, sauna może zwiększyć metabolizm. Może również prowadzić do utraty wagi, ponieważ zwiększa tętno. Podwyższone tętno i zwiększony metabolizm pomagają organizmowi lepiej wchłaniać składniki odżywcze, a to z kolei pomaga w redukcji cellulitu. Pomaga również organizmowi wypłukać nadmiar odpadów i tłuszczów. Korzyści z zabiegu w saunie mogą utrzymywać się nawet do 48 godzin.

Chłodny napój zawiera witaminę C i E, które pomagają organizmowi rozkładać tłuszcze i zwiększają metabolizm organizmu. Może również zwiększyć produkcję kolagenu i zmniejszyć wygląd cellulitu.

Złuszczanie

Zimne prysznice mogą pomóc złuszczać skórę, a także mogą zmniejszyć wygląd cellulitu. Są one również dobre dla twojego układu trawiennego. Używanie codziennie suchej szczotki może również pomóc w redukcji cellulitu. Te szczotki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, i można znaleźć takie, które są szczególnie przeznaczone do obszarów podatnych na cellulit. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż peeling na skórę okrężnymi ruchami. Po zastosowaniu peelingu pozostaw go na skórze przez pięć do dziesięciu minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Innym dobrym peelingiem dla skóry podatnej na cellulit jest peeling kawowy. Peeling kawowy działa poprzez pobudzanie krążenia i stymulowanie odrastania komórek skóry. Aby stworzyć ten peeling, połącz 1 filiżankę zmielonej kawy z 1 filiżanką grubego brązowego cukru. Możesz również dodać do mieszanki awokado.

Dobry peeling powinien zawierać stronę teksturowaną i stronę miękką. Dobry peeling powinien dobrze czuć się na skórze i ładnie pachnieć. Aquis Exfoliating Back Scrubber ma dwie strony, jedną teksturowaną i jedną miękką. Ma dwa uchwyty i jest popularnym akcesorium pod prysznicem.

Olejki eteryczne

Jeśli szukasz nowego sposobu na walkę z cellulitem, możesz spróbować olejków eterycznych i zimnych pryszniców. Chodzi o to, że działają one razem, aby poprawić krążenie i ujędrnić skórę. Jest to również korzystne dla ogólnego stanu zdrowia. Pamiętaj jednak, by olejki eteryczne stosować z umiarem.

Olejki eteryczne nigdy nie powinny być stosowane bezpośrednio na skórę. Przed użyciem na ciele powinieneś zmieszać je z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Użycie olejków eterycznych jako oleju nośnego pomoże skuteczniej dostarczyć efekty terapeutyczne olejków. Użycie odpowiedniej mieszanki olejków eterycznych wraz z olejami nośnikowymi może dać niesamowite rezultaty.

Olejki eteryczne mogą być drażniące, jeśli są stosowane na skórę w czystej postaci. Muszą być rozcieńczone olejem nośnym, takim jak olej jojoba lub olej kokosowy. Dzięki temu nie zakłócą zdolności organizmu do ich wchłaniania.

Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho to technika złuszczania i nawilżania skóry. Pomaga również uwolnić uwięzione płyny i tonizuje skórę. Jest to popularna technika walki z cellulitem i jest praktykowana od tysięcy lat. Technika ta wywodzi się z tradycji ajurwedyjskiej. Jest powszechnie wykonywana rano przed kąpielą. Mówi się, że jest ona szczególnie pomocna dla typów ciała Kapha, które charakteryzują się spowolnionym układem limfatycznym. Był używany przez starożytnych Greków, Rzymian i Skandynawów i jest również popularny w Stanach Zjednoczonych. Jednak za pionierów szczotkowania na sucho uważa się starożytnych Egipcjan.

Szczotkowanie na sucho może być skuteczne w przypadku cellulitu, ale nie jest też lekarstwem. Może jedynie tymczasowo poprawić wygląd cellulitu poprzez zwiększenie krążenia i napompowanie skóry. Lekarze nie wiedzą, co jest przyczyną cellulitu, ale wiedzą, że jest on spowodowany przez tłuszcz przepychający się przez tkankę łączną. Twarda tkanka łączna naciska na tłuszcz, który przepycha się przez pasma kolagenowe, powodując powstawanie dołeczków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić olejek na cellulit
Czytaj Dalej

Jak często wykonywać peeling na cellulit

Aby zminimalizować wygląd cellulitu, zaleca się wykonywanie peelingu co najmniej dwa razy w tygodniu. Złuszczanie pomaga usunąć martwy…