Nici do liftingu podbródka

Nici do liftingu podbródka

Przed zabiegiem obszary, które mają być poddane zabiegowi zostaną oznaczone i znieczulone środkiem znieczulającym miejscowo. Lekarz wprowadzi nici za pomocą wydrążonej igły. Nici uchwycą opadającą skórę lub tkankę miękką i ponownie ją ułożą. Następnie lekarz usunie wydrążoną igłę, nie pozostawiając żadnych blizn. Zabieg można powtarzać w celu uzyskania różnych rezultatów.

Zabieg z użyciem nici PDO

Liftingi z użyciem nici PDO są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych procedur chirurgicznych. W zabiegach tych wykorzystuje się nici polidioksanonowe, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Nici te są podobne do tych stosowanych w chirurgii sercowo-naczyniowej. Proces trwa od 30 do 60 minut.

W przeciwieństwie do innych procedur, lifting nićmi PDO nie wymaga dużego czasu przestoju. Jednakże pacjentom zaleca się, aby przez kilka dni nie dotykać dotkniętego obszaru, aby umożliwić organizmowi gojenie się. Może również wystąpić lekkie zasinienie i obrzęk, ale powinny one zniknąć w ciągu kilku dni. Pacjenci mogą również stosować okłady z lodu na dotknięte miejsce.

PDO thread lifts są bezpieczne i skuteczne i są zatwierdzone przez FDA. Nici te są wykonane z materiału zwanego polidioksanonem, który jest szeroko stosowany w chirurgii sercowo-naczyniowej i innych procedurach medycznych. Pobudzają one produkcję kolagenu, który dodaje objętości leczonemu obszarowi. Liftingi nićmi PDO wymagają zaawansowanych lekarzy medycyny estetycznej. Oprócz bezpieczeństwa, kluczowa jest również właściwa opieka pooperacyjna.

PDO thread lifts są idealne dla osób w wieku 40 i 50 lat. Ludzie, którzy są w tym przedziale wiekowym powinni rozważyć tę opcję, jeśli chcą osiągnąć bardziej młodzieńczy wygląd. Powinny skonsultować się z mamą, aby omówić swoje pożądane rezultaty i ustalić, czy nici PDO są dla nich odpowiednim zabiegiem. Jeśli nie są, inna procedura, taka jak lifting twarzy, może być opcją.

Nici PDO są bezpieczną i skuteczną alternatywą dla tradycyjnej chirurgii plastycznej. Pacjenci, którzy chcą mieć lifting trwający dłużej niż kilka miesięcy, powinni rozważyć nici PDO do liftingu podbródka.

Preparat

Jak w przypadku każdej procedury chirurgicznej, podnoszenie nici musi być starannie zaplanowane dla uzyskania optymalnych rezultatów. Z tego powodu kandydaci powinni stosować zdrową dietę i unikać palenia. Powinni również unikać produktów na bazie aspiryny, które mogą powodować niepotrzebne krwawienie i prowadzić do komplikacji. Pacjenci, którzy cierpią na łupież lub wszy włosowe, również powinni unikać liftingów z użyciem nici.

Pacjenci nie powinni energicznie szorować twarzy przez tydzień lub dwa po liftingu nici. Ponadto powinni unikać stosowania kremów nawilżających i środków do czyszczenia twarzy. Powinni również podnosić głowę podczas snu. Pozwoli to uniknąć nacisku na nici. Zabieg liftingu nici może być wykonywany u pacjentów z lub bez wcześniejszego zabiegu liftingu twarzy.

W zależności od rodzaju zastosowanych nici, mogą one dawać różne rezultaty. Na przykład niektórzy świadczeniodawcy w Stanach Zjednoczonych wolą wprowadzać nici w sposób “pływający”, co oznacza, że nie zakotwiczają się one nigdzie pod skórą. Ta metoda jest wygodniejsza, ale efekt liftingu może być minimalny.

Same nici rozpuszczą się naturalnie w ciągu około 6 miesięcy. Ważne jest jednak umiejscowienie nici. Odpowiednia głębokość nici jest kluczowa, aby uniknąć efektów ubocznych i nierównego wyglądu. Chirurg powinien mieć doświadczenie w tej procedurze, ponieważ uzyskanie dobrego efektu przez amatora może być bardzo trudne.

Po liftingu nićmi może pojawić się obrzęk i zasinienie, które są zazwyczaj przejściowe. Spowodowane jest to stanem zapalnym i gromadzeniem się płynów ustrojowych wokół miejsca, w którym założono nici. Pomimo tego zabieg jest na ogół szybki i bezbolesny. Pacjenci mogą wrócić do pracy kilka dni po zabiegu.

Treatment

Przed założeniem nici należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym, aby ustalić, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. Należy unikać alkoholu i palenia papierosów przed zabiegiem, ponieważ substancje te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Należy również unikać leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, które mogą powodować niepotrzebne krwawienie i inne komplikacje. Podczas liftingu nici otrzymasz znieczulenie miejscowe lub krem znieczulający miejscowo, aby zapobiec dyskomfortowi podczas zabiegu.

W tym zabiegu lekarz wprowadzi nici przez skórę i wciągnie je na miejsce. Te nici mogą mieć ogony, więc chirurg musi je przeciąć po zaangażowaniu tkanek. Gdy nici są już na miejscu, introduktor jest usuwany, a pacjent będzie mógł zobaczyć wyniki w ciągu miesiąca lub dwóch. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu mogą wystąpić pewne blizny lub wgłębienia. Z tego powodu przed poddaniem się tej procedurze należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty.

Podnoszenie nici może być połączone z innymi niechirurgicznymi procedurami w celu uzyskania lepszych rezultatów. Możesz również połączyć liftingi nićmi z innymi zabiegami niechirurgicznymi, takimi jak ultherapy, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Lekarz zdecyduje, czy liftingi nićmi są odpowiednie dla Ciebie po konsultacji.

Nici używane w zabiegu PDO thread lift są zatwierdzone przez FDA i hipoalergiczne. Przez kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzakrzepowych ani suplementów diety, aby zminimalizować ryzyko powstania blizny.

Wyniki

Chociaż rezultaty zastosowania nici do podnoszenia podbródka są długotrwałe i mogą zapewnić Ci bardziej seksowny podbródek, istnieją pewne wady tej procedury. Nici nie są trwale zakotwiczone w tkance, więc mogą nie zapewnić takiej siły trzymania, jakiej można by oczekiwać. Ponadto niektórzy pacjenci zgłaszali występowanie wgłębień, wgnieceń i prześwitywanie nici przez skórę. Jest to szczególnie kłopotliwe dla osób o cienkiej skórze. Podnoszenie nici może również powodować blizny i uszkodzenia nerwów.

Przed zabiegiem podnoszenia nici należy być zdrowym i nie mieć żadnych aktywnych infekcji w obrębie twarzy. Należy unikać picia alkoholu, palenia papierosów i przyjmowania preparatów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie znieczulenia. Stosowanie jakichkolwiek produktów rozrzedzających krew przed zabiegiem może również prowadzić do zwiększonego ryzyka krwawienia. Do takich produktów należą Ibuprofen, Neurofen i Naproxen/Naprogesic.

Po zabiegu liftingu nićmi, nici rozpuszczają się w ciągu około 6 miesięcy, co oznacza, że w leczonym obszarze wyrośnie nowa skóra. Hydroliza, czyli chemiczny rozkład nici spowodowany działaniem wody, zachodzi naturalnie. Z czasem na leczonych obszarach powstanie nowy kolagen i tkanki włókniste, przywracając bardziej młodzieńczy wygląd.

Podnoszenie nici jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej operacji liftingu twarzy. Oprócz niskiego ryzyka i minimalnego czasu rekonwalescencji, zabiegi te mogą być również łączone z innymi procedurami niechirurgicznymi w celu osiągnięcia lepszych rezultatów. Podnoszenie nici jest często łączone z ulterapią w celu wzmocnienia rezultatów. Na przykład, podnoszenie nici może być połączone z zabiegiem liftingu twarzy, aby uzyskać bardziej seksowny podbródek.

Po liftingu nićmi, podbródek będzie wydawał się gładszy i bardziej napięty. Krem pooperacyjny może pomóc w utrzymaniu rezultatów przez dłuższy czas. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o tej procedurze, skontaktuj się z Nirvana Med Spa w Little Rock, AR.

Odzyskiwanie

Po liftingu nici, pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk i zasinienie przez tydzień lub dwa. W tym czasie nie należy trzeć ani masować twarzy. Powinni również unikać spożywania alkoholu i palenia papierosów, ponieważ mogą one zmniejszyć proces gojenia. Zaleca się również, aby nie podejmować żadnej aktywności fizycznej, która spowoduje wzrost ciśnienia krwi, np. podnoszenie ciężarów.

Nacięcia wykonane podczas zabiegu będą niewielkie i zagoją się samoistnie. Istnieje niewielka szansa, że mogą powstać niewielkie blizny, ale nie jest to widoczne gołym okiem. Zabieg spowoduje pewne napięcie, obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie i stan zapalny, ale te efekty uboczne powinny ustąpić w ciągu tygodnia lub dwóch.

Osoby poddające się zabiegowi podnoszenia nici powinny ujawnić lekarzowi wszelkie alergie i stany chorobowe. Pomoże to lekarzowi lepiej przeanalizować skórę i podjąć lepszą decyzję dotyczącą zabiegu. Ponadto ważne jest, aby skorzystać z usług certyfikowanego chirurga plastycznego, który jest przeszkolony w zakresie wykonywania liftingów nićmi.

Po zabiegu liftingu nićmi PDO rekonwalescencja trwa od dwóch do siedmiu dni. Po zabiegu pacjenci powinni unikać noszenia makijażu, ponieważ makijaż blokuje pory skóry i uniemożliwia jej oddychanie. Pacjenci muszą również unikać nadwyrężania twarzy i leczenia stomatologicznego w tym czasie. Może to spowodować niewłaściwe ułożenie nici.

W przeciwieństwie do chirurgicznego liftingu twarzy, podnoszenie nici wymaga niewielkiego czasu rekonwalescencji i może być wykonane podczas jednej wizyty w gabinecie. Istnieją pewne środki ostrożności, które należy zachować podczas zabiegu, ale są one minimalne i nie będą przeszkadzać w codziennych czynnościach. Pacjenci powinni być świadomi, że nici przenikają przez górne warstwy skóry, które mają niewiele zakończeń nerwowych. Miejscowe środki znieczulające zminimalizują dyskomfort podczas zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest depilacja nicią?
Czytaj Dalej

Czy karboksyterapia pomaga na cellulit?

Karboksyterapia to zabieg na skórę, który działa w celu usunięcia cellulitu i wypełnienia komórek tłuszczowych. Zabieg ten zwiększa…
Jak przygotować się przed depilacją
Czytaj Dalej

Jak przygotować się przed depilacją

Możesz przygotować swoją skórę do zabiegu depilacji nakładając balsam przed depilacją i usuwając zbędne owłosienie. Następnie należy nałożyć…
Jak pozbyć się cellulitu w każdym wieku
Czytaj Dalej

Czy masażer pomaga na cellulit?

Jeśli zastanawiasz się, czy masażer pomaga na cellulit, to trafiłeś we właściwe miejsce. Cellulit to stan charakteryzujący się…
Zagrożenia związane z depilacją woskiem
Czytaj Dalej

Zagrożenia związane z depilacją woskiem

Istnieją różne zagrożenia związane z depilacją woskiem. Należą do nich wrastające włoski, zaczerwienienia, stany zapalne i przebarwienia. Aby…