Gdzie wykonać zabieg podnoszenia nici

Gdzie wykonać zabieg podnoszenia nici

Jeśli rozważasz uzyskanie liftingu nici, jest kilka rzeczy do rozważenia. Po pierwsze, powinnaś unikać wszelkich infekcji na swojej twarzy. Po drugie, powinnaś być przygotowana na umiarkowane zasinienie i obrzęk. Chociaż nie zawsze można przewidzieć, jak będzie wyglądał zabieg, można się spodziewać, że twarz zostanie oczyszczona, oznaczona i podane zostanie znieczulenie miejscowe w postaci iniekcji.

Użycie bezpiecznego dla skóry ołówka lub markera do wykonania zabiegu podnoszenia nici

Podnoszenie nici jest zabiegiem mało inwazyjnym, który nie pozostawia blizn ani nacięć. Można go wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie z minimalnym czasem rekonwalescencji. Lekarz wyjaśni procedurę i wszelkie środki ostrożności, których należy przestrzegać. Przez tydzień przed zabiegiem należy unikać spożywania alkoholu i wyrobów tytoniowych. Oba te czynniki mogą odwodnić skórę i utrudnić zabieg.

W przypadku liftingu nićmi, nici używane do wykonania zabiegu nazywane są nićmi PDO. Są one wykonane z bezbarwnego poliestru i ulegają naturalnemu rozkładowi w organizmie. Dodatkowo nici PDO pobudzają fibroblasty do produkcji większej ilości kolagenu, który nadaje skórze strukturę i elastyczność. Niedobór kolagenu jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i starzenia się skóry. Nici PDO występują w dwóch różnych rodzajach: nici mono i nici cog. Nici mono są gładkie, natomiast nici cog mają wypustki, które zaczepiają się o skórę i unoszą części twarzy.

Rezultaty liftingu za pomocą nici utrzymują się od 1 do 3 lat

Podnoszenie nici jest minimalnie inwazyjną procedurą, która poprawia wygląd twarzy danej osoby bez operacji. Może on napiąć skórę, dodać objętości, a nawet poprawić ogólny wygląd twarzy. Jest on zalecany dla młodszych pacjentów, ale starsi pacjenci również mogą z niego skorzystać. Rezultaty liftingu nićmi mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat.

Procedura jest bardzo prosta i wymaga tylko jednej sesji w gabinecie. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, lifting nici nie wymaga przestojów ani rekonwalescencji. Ponadto rezultaty są trwałe, a pacjenci nie będą musieli powtarzać wizyt w celu utrzymania i uzupełnienia zabiegów przez kilka lat.

Idealni kandydaci do liftingu nićmi

Podnoszenie nici to zabieg kosmetyczny, który napina luźne obszary na twarzy i szyi. Jest to mało inwazyjna procedura wykonywana przez doświadczonego dermatologa kosmetycznego. Dostępnych jest kilka różnych opcji, a idealnymi kandydatami są osoby, które wykazują minimalne oznaki starzenia. Pacjenci, którzy są w wieku od 35 do 45 lat są często idealnymi kandydatami. Mają one podniesioną szczękę i zrelaksowany wygląd środkowej części twarzy, a także mogą mieć niewielkie worki pod oczami lub na szyi. W niektórych przypadkach lifting nićmi jest wykonywany w połączeniu z chirurgicznym liftingiem twarzy, aby dodać dodatkowe wsparcie dla tkanek miękkich.

Podnoszenie nici to mało inwazyjny zabieg wykorzystujący szwy kolczaste do podniesienia zwiotczałych tkanek twarzy. Zabieg stymuluje produkcję kolagenu oraz poprawia napięcie i jędrność skóry. Pacjenci mogą spodziewać się stopniowych rezultatów po zabiegu. Przez cały czas trwania zabiegu, reakcja organizmu na leczenie będzie aktywna. Ciało będzie naturalnie dążyło do zagojenia zszytych obszarów i wydalenia ich, co oznacza, że większość pacjentów nie zauważy szwów po zagojeniu się skóry.

Koszt liftingu nićmi

Koszt zabiegu liftingu nićmi różni się w zależności od rodzaju użytych nici i poziomu doświadczenia świadczeniodawcy. Dodatkowo koszty życia w danym regionie wpływają na ostateczny koszt. Zabieg jest mniej inwazyjny niż lifting twarzy i zazwyczaj trwa od 45 minut do godziny.

W przeciwieństwie do operacji liftingu twarzy, podnoszenie nici nie wymaga znieczulenia. Chociaż procedura ma niskie ryzyko, możliwe są komplikacje, jeśli nici są zbyt ciasne lub zbyt głębokie. Dlatego ważne jest, aby wybrać doświadczonego chirurga zajmującego się liftingiem nici.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu liftingu nici należy spodziewać się obrzęku i zasinienia przez około trzy tygodnie. Aby zapobiec pogłębianiu się obrzęku, należy unikać masowania i pocierania tego miejsca. Może być również widoczne wgłębienie na skórze. Jednak to minie w ciągu kilku tygodni. Kolejne dni będą czasem odpoczynku, a Ty powinieneś unikać wszelkich forsownych aktywności. Mogą Państwo również odczuwać pewien dyskomfort podczas poruszania twarzą lub głową.

Instrukcje pooperacyjne i środki ostrożności pozwolą Państwu jak najszybciej wrócić do normalnego trybu życia. Przez pierwszy tydzień należy unikać pływania i gorących kąpieli. Jest to spowodowane tym, że wysiłek fizyczny może spowodować zwichnięcie nici podnoszących. Należy również unikać palenia i alkoholu, ponieważ mogą one zahamować reakcję gojenia. Po wyzdrowieniu po zabiegu można powrócić do lekkiej aktywności fizycznej i normalnego życia seksualnego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak przygotować skórę do zabiegu z użyciem nici liftingujących
Czytaj Dalej

Depilacja i siwe włosy

Jeśli martwisz się o swoje siwe włosy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby je zatuszować. Po pierwsze,…
Jak wykonać depilację bikini w domu
Czytaj Dalej

Jak wykonać depilację bikini w domu

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie wosku z linii bikini i chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas, być może zastanawiasz…