Dla jakiej osoby nie wykonywać zabiegu z użyciem nici podnoszących?

Dla jakiej osoby nie wykonywać zabiegu z użyciem nici podnoszących?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać po wykonaniu zabiegu z liftingiem nici. Po zabiegu liftingu nićmi należy unikać aktywności w wodzie, takich jak pływanie i gorące kąpiele, a także spania na boku lub stosowania zbyt dużego nacisku na twarz. Dostawca usługi liftingu nici omówi z Tobą te obawy podczas wizyty kontrolnej.

Unikanie pływania

Jeśli niedawno poddałaś się zabiegowi podnoszenia nici, bardzo ważne jest, abyś przez kilka dni unikała pływania. Powodem tego jest fakt, że pływanie może podnieść ciśnienie krwi, a ponadto wymaga dużego wysiłku. Również przez około tydzień po zabiegu należy unikać seksu. Gdy ten czas minie, możesz wznowić normalne życie seksualne.

Ważne jest również, aby unikać alkoholu i palenia papierosów. Substancje te odwadniają skórę i zakłócają działanie środka znieczulającego. Dodatkowo, unikanie palenia jest ważne, ponieważ substancje chemiczne zawarte w dymie tytoniowym i nikotynie mogą podnieść ciśnienie krwi. Ważne jest również utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia, ponieważ utrzymuje ono ciśnienie krwi w ryzach.

Po zabiegu można wrócić do normalnych czynności, takich jak pływanie, ale nie należy ćwiczyć zbyt intensywnie. Nie należy podnosić ciężkich przedmiotów ani angażować się w żadne forsowne działania przez siedem dni po zabiegu. Jeśli chirurg da Ci zielone światło, możesz zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia. Joga również odpada na siedem dni, ponieważ wymaga ona pochylenia głowy poniżej serca.

Po zabiegu podnoszenia nici należy przez kilka tygodni unikać żucia czegokolwiek stałego, np. gumy. Może to zwiększyć ryzyko zwichnięcia nici i ich nadwyrężenia. Jeśli nie możesz uniknąć żucia, powinieneś również unikać palenia i alkoholu, ponieważ mogą one wpłynąć na proces gojenia. Ponadto, należy unikać ciężkich ćwiczeń i energicznej aktywności na twarzy przez cztery tygodnie po zabiegu podnoszenia nici. Możesz również unikać brania gorącego prysznica, jeśli zamierzasz pływać po zabiegu liftingu nici.

Unikanie gorących kąpieli

Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu liftingu nićmi PDO należy unikać gorących kąpieli i pływania do czasu całkowitego zagojenia się miejsc szwów. Zarówno pływanie jak i aktywność seksualna są wysiłkiem fizycznym. Oprócz unikania tych czynności, ważne jest, aby zachować odpowiednie nawodnienie, aby utrzymać prawidłowy poziom ciśnienia krwi.

Unikanie spania na boku

Jeśli właśnie poddałaś się zabiegowi Nova Thread Lift, najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest unikanie spania na boku. Jest to spowodowane tym, że będzie to wywierać dodatkowy nacisk na twarz i może zmniejszyć rezultaty zabiegu. Poza tym spanie na boku może powodować zasinienia i obrzęki.

Ważne jest również, aby unikać spania na boku przez pierwszy tydzień po zabiegu. Spanie na boku spowoduje bowiem ból i zasinienie oraz może wpłynąć na ostateczne rezultaty. Śpiąc na plecach, można zminimalizować obrzęk i uniknąć bólu. Alternatywnie, możesz spróbować uniknąć spania na brzuchu przez kilka nocy.

Unikanie wywierania zbyt dużego nacisku na twarz po liftingu nićmi

Po liftingu nićmi pacjenci powinni unikać wywierania zbyt dużego nacisku na twarz, aby uniknąć zwiększenia ciśnienia krwi. Ważne jest również, aby unikać długotrwałej ekspozycji na ciepło i alkohol. Może to zwiększyć ciśnienie krwi, dlatego zaleca się trzymanie się z dala od gorących pryszniców i łóżek opalających. Picie dużej ilości wody jest również ważne dla utrzymania normalnego ciśnienia krwi.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po zabiegu ważne jest, aby unikać stosowania ucisku na obszar zabiegowy. Zastosowanie miejscowego środka znieczulającego na ten obszar może pomóc w zmniejszeniu bólu i obrzęku. Pacjenci powinni również unikać spania na boku lub na brzuchu przez pierwszy tydzień po zabiegu podnoszenia nici. Ważne jest również, aby unikać uciążliwych ćwiczeń przez co najmniej cztery tygodnie. Można jednak nadal wykonywać normalne czynności.

Po liftingu nici pacjenci powinni unikać noszenia makijażu przez co najmniej 12 godzin. Makijaż może dusić skórę i zwiększać zasinienie i obrzęk. Pacjenci powinni również unikać energicznego pocierania twarzy. Może to zwiększyć przepływ krwi do miejsc wstrzyknięcia i podrażnić skórę.

Po zabiegu podnoszenia nici obszar może być tkliwy i obrzęknięty, ale ustąpi to w ciągu tygodnia. Pacjenci powinni unikać wywierania zbyt dużego nacisku na twarz lub stosowania ostrych środków czyszczących przez co najmniej tydzień. Lekarz przeprowadzający zabieg liftingu nićmi odradzi również forsowne ćwiczenia lub masowanie dotkniętego obszaru.

Po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni unikać twarzy i wszelkich masaży przez 10 dni. Czynności te mogą zwiększyć ryzyko powstania siniaków i obrzęków oraz mogą spowodować przypadkowe przesunięcie nici. Pacjenci powinni również unikać wywierania zbyt dużego nacisku na twarz lub podnoszenia ciśnienia krwi przez pierwsze kilka dni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy opalanie ukrywa cellulit?
Czytaj Dalej

Czy opalanie ukrywa cellulit?

Jeśli masz cellulit, możesz się zastanawiać, czy opalanie może pomóc go ukryć. Samo opalanie nie ukryje cellulitu, ale…