Czego się spodziewać po niciach do liftingu brwi

Czego się spodziewać po niciach do liftingu brwi

Zanim pójdziesz na zabieg, powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać. Ogólnie rzecz biorąc, procedura polega na użyciu rozpuszczalnych nici, które są pokryte mikroskopijnymi zadziorami. Nici te zakotwiczają się w tkance i podnoszą ją. Przyklejają one również tkankę na miejsce. Mogą być stosowane w dowolnym miejscu na twarzy, ale najczęściej są stosowane w okolicy brwi i skroni. Zabieg ten nie jest bardzo bolesny i zyskuje popularność wśród osób w każdym wieku.

Rozpuszczalne nici do podnoszenia brwi

Rozpuszczalne nici do podnoszenia brwi to zabieg chirurgiczny, który wykorzystuje nici chirurgiczne do podnoszenia brwi. Wyszkolony lekarz medycyny estetycznej oceni obszar, który ma być leczony i stworzy indywidualny plan leczenia dla pacjenta. Podczas zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, a nici PDO są ostrożnie wprowadzane pod skórę. Następnie do nici zakładane są szwy, które rozpoczynają proces liftingu.

Nici PDO umieszczane są pod skórą w takich miejscach jak kąciki brwiowe lub górna powieka. Nici są w postaci małych plecionek lub z drobnymi zadziorami i zakotwiczają się w warstwach skóry. Po umieszczeniu ich na miejscu, są one pociągane w celu podniesienia brwi i naprężenia skóry. Następnie nici są usuwane.

Biokompatybilne szwy tymczasowe

Biokompatybilne szwy tymczasowe są doskonałą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, takich jak operacja liftingu twarzy. Nici te wykonane są z biokompatybilnych materiałów i są resorbowalne. Zostały zaprojektowane w celu podniesienia zwiotczałej tkanki za pomocą napięcia. Biokompatybilny szew tymczasowy jest biokompatybilny i bezpieczniejszy niż szwy tradycyjne.

Nici chirurgiczne są często stosowane do napinania skóry twarzy oraz podnoszenia obwisłości i policzków. Nici rozpuszczają się naturalnie w ciągu około sześciu do ośmiu tygodni. Pacjenci nie muszą powtarzać zabiegu po upływie sześciu do ośmiu tygodni. Ponadto po usunięciu nici nie ma potrzeby pozostawiania blizn.

Inną opcją podnoszenia brwi są tymczasowe szwy biokompatybilne, które podnoszą twarz bez potrzeby operacji. Szwy te działają poprzez stymulację produkcji kolagenu, który jest tracony wraz z wiekiem. Dzięki temu uzyskujemy bardziej młodzieńczy, pulchny wygląd. Zabieg trwa mniej niż godzinę i jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnych zajęć.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji dla nici do podnoszenia brwi może się różnić w zależności od osoby. Niektórzy pacjenci doświadczają siniaków i niewielkiego obrzęku po zabiegu, ale powinno to ustąpić z czasem. Pacjenci nie powinni trzeć ani masować tego obszaru przez pierwsze kilka dni, a także powinni unikać jakiejkolwiek wytężonej aktywności przez co najmniej dwa tygodnie. Niektórzy pacjenci odczuwają lekkie falowanie skóry, ale powinno ono ustąpić w ciągu tygodnia. Pacjenci powinni również unikać używania gorącej wody lub mydła przez pierwsze 48 godzin po zabiegu.

Po zabiegu pacjenci powinni pozostać w łóżku na noc z podniesioną głową i unikać pocierania tego obszaru. Powinni również unikać ekstremalnych temperatur i zabiegów laserowych przez 2 miesiące. Rezultaty zabiegu nie są trwałe, a pacjenci powinni śledzić z chirurgiem kosmetycznym w celu uzyskania dalszych opcji leczenia, jeśli to konieczne.

Efekty uboczne

Po zabiegu podniesienia brwi może wystąpić obrzęk, zasinienie i pewien ból. Zabieg może również prowadzić do tymczasowej utraty włosów w miejscu nacięcia. Istnieje również ryzyko wystąpienia infekcji. Może również wystąpić krwawienie, swędzenie i utrata czucia w okolicy brwi. Wszelkie alergie i choroby należy omówić z chirurgiem przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko.

W pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać forsownych aktywności fizycznych. Obrzęk spowodowany zabiegiem w końcu ustąpi, ale należy trzymać głowę uniesioną. Przykładanie zimnych okładów na nacięcia może również pomóc zminimalizować obrzęk i ból. Po dwóch tygodniach można wrócić do gabinetu i rozpocząć ćwiczenia.

Koszt

Nici do podnoszenia brwi mogą być dość drogie. Koszt różni się znacznie w zależności od tego, gdzie masz to zrobić. Pojedynczy lifting nici może kosztować od 1,500 do 4,500 dolarów. Procedura ta nie jest objęta ubezpieczeniem. Jeśli rozważasz zabieg, upewnij się, że znajdziesz lekarza z certyfikatem, który go wykona.

Zabieg polega na wprowadzeniu maleńkiej nici przez brwi i do wnętrza twarzy. Nici następnie podnoszą skórę. Jest to doskonały sposób na usunięcie starzejącego się wyglądu i uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu. Podnoszenie nici zapewnia również efekt regeneracyjny, stymulując produkcję kolagenu.

Podniesienie nici może skorygować kilka problemów, takich jak ptoza ogona brwiowego. Zabieg trwa zwykle około dwudziestu do trzydziestu minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Koszt nici do podnoszenia brwi różni się w zależności od leczonego obszaru. Ogólnie rzecz biorąc, nici są używane do leczenia zwiotczenia zewnętrznej trzeciej części brwi, ale zabieg może być dostosowany do osiągnięcia pożądanego wyglądu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić olejek na cellulit
Czytaj Dalej

Jak często wykonywać peeling na cellulit

Aby zminimalizować wygląd cellulitu, zaleca się wykonywanie peelingu co najmniej dwa razy w tygodniu. Złuszczanie pomaga usunąć martwy…
Czy epilacja jest lepsza od golenia?
Czytaj Dalej

Czy epilacja jest lepsza od golenia?

Epilacja jest techniką przypominającą pęsetę, która usuwa włosy od nasady. Istnieje wiele korzyści z depilacji. Po pierwsze, jest…