Co zrobić, gdy procedura podnoszenia nici nie powiodła się

Co zrobić, gdy procedura podnoszenia nici nie powiodła się

Jeśli procedura podnoszenia nici poszła źle, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować szkody. Po pierwsze, należy skonsultować się z lekarzem lub kliniką, która specjalizuje się w podnoszeniu nici. Procedura może być niebezpieczna, więc upewnij się, że sprawdzisz to z licencjonowanym specjalistą, zanim przejdziesz pod igłą. Miejscowy środek znieczulający, taki jak epinefryna, może być dodany do obszaru, aby zapobiec gwałtownemu zabiegowi.

Wyciskanie

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jeśli procedura nici liftingujących nie powiedzie się w przypadku wyciskania. Jednym z najczęstszych powikłań jest możliwość migracji lub odchylenia nici. Problemy te są często spowodowane nieprawidłową techniką. Prawidłowa technika zminimalizuje szanse wystąpienia tych powikłań i zmaksymalizuje bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg liftingu nici stale zyskuje na popularności wśród pacjentów i praktyków. Mimo że zabieg jest mało inwazyjny, zawsze istnieje niewielkie ryzyko infekcji i powstania blizny pooperacyjnej. Pacjenci powinni być świadomi tego ryzyka przed zabiegiem. Wyciskanie nici będzie skutkowało bólem i obrzękiem.

Po zabiegu podnoszenia nici pacjent prawdopodobnie będzie miał siniaki, obrzęk i bolesność, choć efekty te ustępują w ciągu tygodnia lub dwóch. Aby zminimalizować te efekty uboczne, lekarze zalecają oblodzenie okolicy oraz unikanie ostrych środków czyszczących i energicznych ćwiczeń.

Właściwe umiejscowienie nici jest kluczowe w zapobieganiu powikłaniom. Powinny być one umieszczone odpowiednio głęboko i nie za płytko. Umiejscowienie powinno być widoczne, gdy pacjent animuje twarz. Jeśli nici są formowane, ich umiejscowienie może być trudniejsze do skorygowania. Z tego powodu pacjenci powinni wybierać wiarygodne źródło nici. Kupowanie z nieznanych źródeł może nie być sterylne i może powodować komplikacje.

Zasinienie

Mimo że zabiegi podnoszenia nici są mało inwazyjne, nadal istnieje pewne ryzyko wystąpienia obrzęku i zasinienia. Objawy te powinny zniknąć po jednym do dwóch tygodni. Po zabiegu należy unikać stosowania ostrych środków czyszczących, ćwiczeń fizycznych i masowania leczonego obszaru. Lekarz przekaże Ci instrukcje po zabiegu, aby zminimalizować te efekty uboczne.

Siniaki można zminimalizować stosując Tylenol i oblodzenie. Należy jednak zwrócić uwagę na swoje aktualne dolegliwości zdrowotne, ponieważ mogą one zakłócić proces powrotu do zdrowia. Należy również unikać wywierania jakiegokolwiek nacisku na to miejsce przez co najmniej dwa tygodnie. W ten sposób można zapobiec zerwaniu nici.

Chociaż procedura nici liftingujących niesie ze sobą pewne ryzyko, jest to opłacalna procedura, która może przynieść rezultat podobny do liftingu twarzy. Zabieg może być wykonany podczas jednej sesji w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa zwykle mniej niż godzinę. Zapewnia natychmiastowy rezultat podobny do liftingu twarzy za ułamek kosztów chirurgicznego liftingu twarzy. Ponadto, w przeciwieństwie do innych procedur, liftingi za pomocą nici nie wymagają żadnych przestojów.

Jednym z możliwych powikłań liftingu nićmi jest infekcja. Jednak powikłanie to występuje rzadko. Inne potencjalne zagrożenia to asymetria twarzy i miejscowy ból. Mogą one być spowodowane zastosowaniem znieczulenia lub niewystarczającym uniesieniem jednej strony. Ponadto nić może migrować, jeśli rygle są zbyt słabe.

Obrzęk

Chociaż zabieg z użyciem nici liftingujących jest uważany za bezpieczny, po zabiegu może wystąpić obrzęk. Powikłanie to jest najczęściej spowodowane urazem podczas zabiegu, niewłaściwą metodą podnoszenia lub utrudnionym powrotem żylnym. Obrzęk może utrzymywać się od kilku dni do kilku miesięcy, w zależności od stopnia nasilenia.

Po zabiegu podnoszenia nici pacjenci mogą odczuwać zasinienie, obrzęk i bolesność przez tydzień lub dwa. Obszar ten będzie wrażliwy na lekki dotyk i nie powinien być poddawany forsownym ćwiczeniom przez tydzień. W tym czasie pacjenci powinni również unikać alkoholu, suplementów ziołowych oraz sauny. Zaleca się również, aby spali na plecach, aby zmniejszyć obrzęk i uniknąć nacisku na twarz. Taping może również pomóc w zapobieganiu pogłębiania się obrzęku.

Oprócz obrzęku, pacjenci mogą doświadczyć zasinienia lub obrzęku. Zabieg jest bezpieczniejszą alternatywą dla wypełniaczy, które mogą powodować obumieranie skóry, a nawet ślepotę. W przeciwieństwie do wypełniaczy, nici PDO są wprowadzane przez igły. Zazwyczaj procedura trwa mniej niż godzinę, a pacjent może zobaczyć rezultaty natychmiast. Procedura ta oferuje rezultat podobny do liftingu twarzy i jest ułamkiem kosztów chirurgicznego liftingu twarzy. Obrzęk może być łagodny, natomiast może wystąpić wgłębienie i zasinienie skóry.

Wyrostki na linii włosów

Stosowanie technik liftingu za pomocą nici zyskało na popularności w ostatniej dekadzie. Liczba wykonywanych zabiegów wzrosła od 1997 roku o ponad trzysta pięćdziesiąt procent. Chociaż otwarty lifting twarzy jest nadal odpowiednim wyborem dla pacjentów z ciężką lub umiarkowaną ptozą, techniki liftingu za pomocą nici są często doskonałym wyborem dla młodszych pacjentów z łagodną ptozą. Są one również korzystne dla pacjentów, którzy nie czują się komfortowo w znieczuleniu ogólnym i chcą szybko zobaczyć wyniki.

Przed poddaniem się liftingowi nici, pacjenci powinni podjąć kilka środków ostrożności. Po pierwsze, powinni unikać alkoholu, suplementów i leków chińskich. Powinni również unikać ciężkich ćwiczeń i sauny. Dodatkowo powinni spać na plecach, aby umożliwić zejście obrzęku i zapobiec uciskowi na twarz. Po zabiegu pacjenci powinni unikać ciężkiej aktywności i podnoszenia ciężarów przez kilka dni. Jeśli to nie przyniesie efektu, może być konieczne zwykłe oklepywanie.

Zapadnięty policzek

Zapadnięty policzek po liftingu nici jest częstym powikłaniem. Na szczęście istnieje kilka dostępnych zabiegów poprawiających wygląd zapadniętego policzka. Pierwszym krokiem jest zrozumienie anatomii policzka. Policzek składa się z dwóch głównych struktur – więzadła skórnego jarzmowego i więzadła żwaczowo-skórnego. Każda osoba ma unikalną strukturę, która powoduje różny poziom zwiotczenia. Znaczący wpływ na kosmetyczny wygląd policzka ma również pochodzenie etniczne pacjenta.

Jednym z częstych powikłań liftingu nićmi jest migracja nici. Pacjenci często zgłaszają występowanie siniaków i zaczerwienienia w miejscach wprowadzenia nici. Są one jednak tymczasowe i można je łatwo ukryć za pomocą makijażu. Dzięki temu pacjentki mogą wrócić do swoich codziennych zajęć, gdy tylko poczują się komfortowo.

Pierwsze rezultaty są widoczne około czterech do sześciu tygodni po zabiegu. Po tym czasie skóra zaczyna się regenerować, a efekt zabiegu będzie się nadal poprawiał. U niektórych pacjentów po zabiegu może wystąpić krwiak lub obrzęk, ale ustąpi on wraz z regeneracją skóry. Następnie efekt liftingu nici będzie utrzymywał się przez trzy do pięciu lat. Ponadto pacjenci mogą połączyć lifting nici z innymi zabiegami medycyny estetycznej, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje rezultaty.

Wszczepienie igły

Jeśli pacjent jest niezadowolony z procedury podnoszenia nici, chirurg może spróbować innego podejścia, takiego jak wszczepienie igły. Ta opcja jest mniej inwazyjna niż pierwsza. Istnieją pewne zagrożenia, w tym ryzyko migracji nici pod skórą. To powikłanie może prowadzić do komplikacji, które mogą doprowadzić do porażenia twarzy.

Do wprowadzenia nici używana jest standardowa igła. Nić jest następnie mocowana do punktu kotwiczącego, zwykle na twarzy lub skórze głowy. Różne obszary wymagają różnych punktów zaczepienia. Umieszczenie nici w obrębie twarzy i skóry głowy wymaga zwrócenia uwagi na szczegóły anatomiczne. W tych miejscach znajdują się gałęzie przednie nerwu twarzowego i tętnica skroniowa powierzchowna.

Igła jest przeznaczona do wprowadzania w skórę. W zabiegu wykorzystuje się szew chirurgiczny dopuszczony przez FDA o nazwie Miracu PDO Threads. Ten rodzaj szwu został opracowany z wykorzystaniem wieloletniego procesu ewaluacji i przeszedł obszerne testy biokompatybilności. Wykorzystuje on również specjalny rodzaj nici o nazwie Nu-Mesh i Nu-Lift. Te dwa typy nici są wykonane z materiału polidioksanonowego (PDO).

Zidentyfikowano i leczono 190 pacjentów z powikłaniami liftingu za pomocą nici twarzowych. Najczęstszymi metodami stosowanymi w warunkach szpitalnych były metoda linii pływającej oraz wprowadzenie igły przez linię włosów lub bezpośrednio do twarzy. Pacjenci byli w wieku od 28 do 62 lat i nie mieli cukrzycy, wywiadu dotyczącego palenia tytoniu ani chorób systemowych.

Powikłania

Istnieje szereg powikłań związanych z zabiegami z użyciem nici liftingujących. Najczęstszym z nich jest obrzęk. Powikłanie to występuje w wyniku urazu powstałego podczas podnoszenia nici, nieodpowiedniej techniki oraz utrudnionego powrotu żylnego. Może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Powikłanie to można wyleczyć stosując odpowiednie leczenie.

Pofałdowanie powierzchni to kolejne powikłanie zabiegu z użyciem nici liftingujących. Niektórzy pacjenci mogą mieć niewielką ilość wgłębień lub puckering, ale jest to zazwyczaj niewielkie i zniknie w ciągu kilku dni. Inne powikłania mogą obejmować nadwrażliwość, którą można leczyć sterydami.

Chociaż zabiegi podnoszenia nici są procedurą mało inwazyjną, powodują one pewien ból i zasinienie. Pacjenci powinni spodziewać się zasinienia, obrzęku i bolesności przez jeden do dwóch tygodni po zabiegu. Lekarze na ogół zalecają oblodzenie tego miejsca, unikanie ostrych środków czyszczących oraz niepodejmowanie forsownych ćwiczeń lub masowania tego miejsca.

Zerwanie i migracja nici to kolejne powikłania liftingu nićmi. Chociaż istnieją dwa rodzaje nici stosowanych w zabiegach liftingu nićmi, najczęściej używana jest nić PDO, która jest bardzo podatna na zerwanie po dłuższej ekspozycji na wilgoć. Ponadto, dwukierunkowe nici zębate mogą ulec zerwaniu po dłuższej ekspozycji na wilgoć. Kiedy to nastąpi, zdolność mocowania nici jest zagrożona.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy pływanie redukuje cellulit?
Czytaj Dalej

Czy peeling pomaga na cellulit?

Peeling pomaga tymczasowo pozbyć się cellulitu. Peeling może być wykonany przy użyciu kawy, oleju kokosowego lub sody oczyszczonej.…
Jak przygotować się przed depilacją
Czytaj Dalej

Jak przygotować się przed depilacją

Możesz przygotować swoją skórę do zabiegu depilacji nakładając balsam przed depilacją i usuwając zbędne owłosienie. Następnie należy nałożyć…
Czy można wykonać zabieg nici liftingujących w domu?
Czytaj Dalej

Czy mężczyźni powinni się depilować?

Jeśli jesteś mężczyzną chcącym zredukować owłosienie na ciele, możesz się zastanawiać czy depilacja jest dla ciebie bezpieczna. W…