Zabieg nici do liftingu czoła polega na wprowadzeniu nici PDO w różne warstwy skóry, zakotwiczeniu skóry i podniesieniu jej do góry. Istnieje kilka różnych rodzajów nici, które mogą być wprowadzane przez różnych świadczeniodawców. Jednak wielu świadczeniodawców może nie mieć przeszkolenia lub doświadczenia w zakresie brwi i twarzy.
Skutki uboczne liftingu za pomocą nici
Podnoszenie za pomocą nici to rewolucyjna procedura estetyczna, która zyskuje na popularności zarówno wśród lekarzy, jak i klientów. Wykonane z biodegradowalnego materiału nici PDO są bezpieczne i wchłanialne. Po założeniu stopniowo rozpuszczają się, nie pozostawiając po sobie żadnych widocznych śladów. Nici stosowane w zabiegu mają różną długość i kształt, a usuwane są po sześciu miesiącach.
Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który nie jest chirurgiem kosmetycznym, a rekonwalescencja jest zazwyczaj minimalna. Należy jednak liczyć się z pewnym zasinieniem i obrzękiem po zabiegu. Otrzymasz środek przeciwbólowy, aby zmniejszyć ewentualny ból, a przez co najmniej tydzień powinnaś unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Po zabiegu należy trzymać głowę uniesioną i powstrzymać się od energicznej aktywności na twarzy przez pierwsze 24 godziny.
Przed zabiegiem obszary, które będą poddawane zabiegowi, są zaznaczane i znieczulane miejscowo. Po wstrzyknięciu przez lekarza środka znieczulającego, za pomocą wydrążonej igły wprowadza się nici. Nici te przyczepiają się do głębokiej tkanki twarzy, aby podnieść ją i zmienić jej położenie. W zależności od ilości użytych nici, procedura może pozostawić blizny lub wgłębienia. Ważne jest, aby przed przeprowadzeniem zabiegu omówić z lekarzem wszystkie potencjalne efekty uboczne.
Rezultaty liftingu nićmi
Rezultaty liftingu nićmi czoła mogą być bardzo różne. Niektórzy pacjenci zauważają znaczącą zmianę natychmiast, podczas gdy inni nie widzą poprawy aż do kilku tygodni lub miesięcy po zabiegu. Podniesienie czoła za pomocą nici może pozostawić umiarkowane zasinienie i obrzęk. Chociaż rezultaty nie są trwałe, zabieg może nadać pacjentom bardziej młodzieńczy wygląd. Zazwyczaj efekty liftingu nićmi utrzymują się od jednego do trzech lat, ale może się to różnić. Jeśli nie masz pewności co do wyników zabiegu, porozmawiaj z chirurgiem plastycznym.
Nici używane w liftingu za pomocą nici mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich są gładkie i jedwabiste, podczas gdy inne są teksturowane i mogą mieć zadziory. Żebra na niciach mogą podnosić luźną skórę lub stanowić rusztowanie dla wzrostu nowego kolagenu. Nici typu śrubowego są również powszechnie stosowane w celu dodania objętości do twarzy. Liczba stosowanych nici zależy od pożądanych rezultatów.
Zabieg może być wykonany podczas jednej wizyty w gabinecie. Nie jest potrzebne znieczulenie ogólne i nie trzeba brać wolnego w pracy. Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu jest minimalny i nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności. Podczas zabiegu chirurg zastosuje miejscowe znieczulenie, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia dyskomfortu. Podnoszenie nici
PDO vs. podnoszenie nici kolczastych Nici
PDO to biodegradowalne nici wykonane z polidioksanonu, syntetycznego materiału, który jest stosowany w ortopedii, inżynierii tkankowej i chirurgii plastycznej. Nici te są łagodniejsze dla skóry niż nici kolczaste, które mogą wywoływać niekorzystne efekty uboczne. Ponadto nici PDO są bardziej komfortowe niż nici kolczaste, a dzięki zabiegowi można uzyskać bardziej znaczące podniesienie objętości.
Zabieg liftingu nićmi PDO wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu środka znieczulającego w miejsca wprowadzenia nici. Nici PDO są następnie implantowane przez mały otwór pilotujący za pomocą mikrokaniuli o gładkiej końcówce. W porównaniu do nici kolczastych, gładkie nici PDO wymagają mniejszej igły i kaniuli.
PDO Thread Lift wyniki są porównywalne z wynikami liftingu twarzy, ale są mniej inwazyjne. Pacjenci mogą szybko wrócić do pracy i innych normalnych czynności po zabiegu. Procedura ta może być stosowana do wielu obszarów twarzy.
Silhouette InstaLift vs. MINT PDO
Silhouette InstaLift, czyli lifting za pomocą nici, to zabieg chirurgiczny wykorzystujący nici, które są biokompatybilne. Nici te są specjalnie zaprojektowane do podnoszenia i napinania skóry. W rezultacie utrzymują się dłużej niż typowy zabieg chirurgiczny i zapewniają zauważalne rezultaty.
Zabieg Silhouette InstaLift trwa 45 minut i wymaga znieczulenia miejscowego. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do codziennych czynności. Przez kilka dni może utrzymywać się lekka bolesność, ale zazwyczaj można ją opanować stosując dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Efekt liftingu może utrzymywać się do 18 miesięcy.
Nici PDO Mint są wchłanialne i bezpieczne. Mogą być stosowane do podnoszenia kącików brwiowych i górnych powiek. Metoda ta jest najlepsza dla pacjentów z umiarkowanie wiotką skórą twarzy oraz niepalących i nie pijących intensywnie alkoholu. Nici stosowane w tym zabiegu stymulują wzrost kolagenu pod skórą. Pacjenci mogą mieć kolejne nici wprowadzone trzy do czterech miesięcy po pierwszym zabiegu.
Nici stosowane w obu procedurach wykonane są z polidioksanonu (PLLA) i polidioxanonu (PDO). Obie nici są zatwierdzone przez FDA i mają podobne działanie. Nici MINT PDO są bardziej trwałe niż Silhouette InstaLift.
Podobne tematy