Jak wygląda procedura zakładania nici liftingujących na szyję

Jak wygląda procedura zakładania nici liftingujących na szyję

W tym artykule, będziemy przechodzić przez jak procedura dla nici podnoszenia szyi wygląda i różne szwy, które są używane. Będziemy również omówić czas przestoju zaangażowany i wyniki procedury. Następnie, można zdecydować, czy jest to właściwe dla Ciebie.

Przed i po zdjęciach nici do liftingu szyi

Zdjęcia chirurgiczne przed i po zdjęciach nici do liftingu szyi są ważne, aby ocenić jakość wyników i zapewnić, że lifting nici jest bezpieczny. Podczas zabiegu występuje minimalny dyskomfort. Pacjenci są zachęcani do powstrzymania się od wytężonej aktywności przez co najmniej tydzień po zabiegu podnoszenia nici. Przed założeniem nici w miejscu nacięcia umieszczany jest środek miejscowo znieczulający. Pacjenci mogą również poprosić o sedację, aby zapewnić maksymalne odprężenie.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie. Te efekty uboczne są jednak minimalne i zwykle ustępują po kilku tygodniach. Inne potencjalne efekty uboczne to pooperacyjne zasinienie lub odrętwienie oraz infekcja. W niektórych przypadkach, szwy mogą migrować pod skórę. Jeśli tak się stanie, lekarz może je usunąć i umieścić nowe nici.

Zabiegi liftingu nićmi mogą być wykonywane na dowolnym obszarze twarzy lub szyi. Nici składają się z rodzaju polimeru znanego jako polidioksanon (PDO), który ma właściwości stymulujące kolagen. Nici te są następnie zakotwiczone w wyższym punkcie mocowania.

Nici do liftingu szyi to niechirurgiczny zabieg, który może przynieść piękne rezultaty. Specjalnie zaprojektowane nici są wprowadzane pod skórę, aby stworzyć subtelny “lifting”. Nici z czasem rozpuszczą się, ale nowy kolagen pozostanie na miejscu, aby ujędrnić skórę nawet przez dwa lata.

W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, może zostać użyta pewna liczba nici. Na przykład twarz może wymagać zastosowania do pięćdziesięciu nici. Aby zabieg był bezbolesny, można wstrzyknąć znieczulenie miejscowe. Po umieszczeniu nici chirurg usuwa igłę.

Szwy stosowane w podnoszeniu nici

Podnoszenie nici wykonywane jest przy użyciu szwów chirurgicznych. Tradycyjnie stosowano szwy trwałe, ale ostatnio stosuje się szwy rozpuszczalne. Szwy te znikają w ciągu kilku miesięcy. Podnoszenie nici jest uważane za procedurę minimalnie inwazyjną i jest zazwyczaj wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. W razie potrzeby dostępna jest lekka sedacja, a zabieg trwa zazwyczaj około jednej godziny.

Szwy PDO stosowane do liftingu szyi są wchłanialne i znikają całkowicie w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Oznacza to, że można powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu i nie trzeba się martwić, że szwy wyjdą. Poza tym, że nici są w pełni wchłanialne, nie wymagają również żadnych przestojów, a rezultaty można zobaczyć niemal natychmiast. Nici PDO

są biodegradowalne i bezpieczne dla ciała i twarzy. Posiadają aprobatę FDA dla chirurgii sercowo-naczyniowej i zabiegów estetycznych. Są bezpieczne dla osób w każdym wieku, ponieważ nie pozostawiają tkanki bliznowatej. Działają również poprzez stymulację naturalnej reakcji leczniczej organizmu, co skutkuje gładkim, młodszym wyglądem.

Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici wynosi od jednego do trzech tygodni. Rezultaty mogą być widoczne natychmiast po zabiegu, jednak na pełny efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Niektórzy ludzie widzą rezultaty po roku do dwóch lat, ale inni zauważą je w dłuższym okresie czasu. Pacjenci, którym podobają się rezultaty, mogą zdecydować się na założenie świeżych tymczasowych szwów.

Liftingi za pomocą nici, znane również jako liftingi za pomocą szwów, polegają na zastosowaniu szwów do napinania i zwiększania objętości luźnej skóry na twarzy i szyi. Nici te wywołują reakcję leczniczą organizmu, powodując produkcję dużej ilości kolagenu w leczonych obszarach. Kolagen jest ważną częścią procesu starzenia, więc zwiększenie poziomu kolagenu na szyi i twarzy poprawi wygląd Twojej skóry.

Podnoszenie nici jest zabiegiem mało inwazyjnym, wiąże się z minimalnym bólem i czasem przestoju. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, procedura ta może trwać od 30 do 45 minut. Po wprowadzeniu nici pacjent może odczuwać lekki ucisk pod skórą.

Czas przestoju podnoszenia nici

Podnoszenie nici jest doskonałym rozwiązaniem do napinania i podnoszenia obszaru szyi. Są one tymczasowe, ale mogą skutkować bardziej młodzieńczym wyglądem. Co więcej, zabieg stymuluje produkcję kolagenu. Jednak wyniki nie są trwałe i musisz być przygotowany na przestoje po zabiegu.

W przeciwieństwie do tradycyjnej chirurgii, liftingi nićmi mają minimalny czas przestoju. Większość efektów ubocznych ustępuje w ciągu pierwszych 48 godzin. Jednak niektóre z nich mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy. Powszechne efekty uboczne to infekcja, zasinienie, obrzęk, drętwienie i lekka asymetria. Dodatkowo, niektórzy pacjenci mogą zauważyć, że szew będzie widoczny tuż pod skórą.

Zabieg może kosztować od 4 000 do 5 000 dolarów. Łączenie go z innymi procedurami może zwiększyć koszt. Czas przestoju jest również dłuższy. Jednak wyniki są tego warte. Podczas gdy tradycyjne liftingi szyi wymagają znacznego przestoju, liftingi nici mogą trwać do 18 miesięcy. Jeśli myślałeś o poddaniu się liftingowi szyi, Kagan Institute oferuje obecnie tę procedurę. Mają oni kliniki w Los Angeles i Encino w Kalifornii.

PDO thread lifts może mieć minimalny czas przestoju, ale będziesz musiał ograniczyć swoją aktywność przez tydzień po zabiegu. Ważne jest, aby unikać pocierania twarzy po zabiegu, picia przez słomkę oraz wykonywania jakichkolwiek zabiegów stomatologicznych w ciągu pierwszych kilku tygodni. Dodatkowo, należy spać z podniesioną głową. Zapobiegnie to przewracaniu się na twarz w nocy.

Kolejną zaletą liftingu nićmi jest to, że nie jest wymagany zabieg chirurgiczny. Jeśli tylko odpowiednio zadbasz o swoją skórę, uzyskasz gładką, młodo wyglądającą szyję, która utrzyma się przez kilka lat. Po zabiegu mogą wystąpić pewne obrzęki i zasinienia, ale są one tymczasowe.

Podnoszenie nici jest mało ryzykowne i wymaga krótkiego czasu rekonwalescencji. Można je łączyć z innymi niechirurgicznymi zabiegami, aby uzyskać bardziej zauważalne rezultaty. Jednak zabieg podniesienia nici nie jest dla każdego. Jeśli rozważasz ten zabieg, musisz najpierw skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Możesz również chcieć uniknąć palenia i picia alkoholu przed zabiegiem. Substancje te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie znieczulenia. Ponadto, należy unikać przyjmowania jakichkolwiek produktów zawierających aspirynę. Produkty na bazie aspiryny mogą powodować niepotrzebne krwawienie, co może prowadzić do komplikacji. Dodatkowo przed zabiegiem nie należy stosować leków takich jak Ibuprofen, Naproxen czy Neurofen.

Efekty liftingu nici

Chirurgiczny lifting nici jest szybki i skuteczny. Zabieg może być wykonany podczas jednej wizyty w gabinecie, bez żadnych nacięć. Ponieważ nici są wprowadzane do górnych warstw skóry, nie ma ryzyka powstania blizn ani bólu pooperacyjnego. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności.

Wyniki pooperacyjne liftingu nićmi są zwykle widoczne w ciągu dwóch do trzech tygodni, chociaż u niektórych pacjentów może wystąpić niewielki obrzęk i zasinienie. Większość osób jest w stanie wrócić do pracy po tygodniu od zabiegu. Jednakże wyniki tego zabiegu nie mogą być zagwarantowane i należy skonsultować się z lekarzem w celu regularnych kontroli.

Opieka pooperacyjna wymaga kilku dni odpoczynku. Konieczne będzie przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Przez kilka dni po zabiegu należy również unikać uciążliwych zajęć. W celu znieczulenia miejsc, w których zostaną założone szwy, podany zostanie środek znieczulający.

PDO thread lifts są zatwierdzone przez FDA, a zabieg jest bardzo bezpieczny. Nici wykonane są z polidioksanonu, który od dziesięcioleci stosowany jest w procedurach medycznych. Są hipoalergiczne i spełniają specyfikację United States Pharmacopeia. Zabieg jest również bezpieczny, nie pozostawia widocznych blizn. Ponadto procedury podnoszenia nici są praktycznie bezbolesne i pozostawiają minimalny dyskomfort. Chociaż liftingi nićmi mogą być bardzo skuteczne w podnoszeniu skóry w takich miejscach jak szyja, mogą również pozostawić ten obszar zwiotczały.

Po liftingu nićmi rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat. Jednak niektóre nici rozpuszczają się po kilku miesiącach, więc wyniki będą zależały od rodzaju użytych nici. Niektóre nici są wykonane z kwasu hialuronowego, aby stymulować produkcję kolagenu. Zwiększy to ogólną długowieczność liftingu.

Chociaż lifting za pomocą nici jest skuteczny, nie jest długoterminowym rozwiązaniem dla poważnych problemów związanych ze starzeniem się. W przypadku poważnych oznak starzenia lepszą opcją jest lifting twarzy. Pozostawione nici mogą przeszkadzać w przeprowadzeniu liftingu twarzy. Nie utrzymają się one również tak długo, jak rezultaty liftingu twarzy.

Rezultaty liftingu szyi nićmi są natychmiastowe, choć mogą nie być trwałe. Efekt liftingu nićmi zależy od wielu czynników, w tym od nawyków życiowych pacjenta. Nici PDO stymulują produkcję kolagenu w skórze i napinają skórę. Dodatkowo, pacjenci mogą zdecydować się na zaplanowanie dodatkowych zabiegów, aby utrzymać swój nowy wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyglądają pawilony po zabiegu podnoszenia nici?
Czytaj Dalej

Czy kolagen pomaga na cellulit?

Kolagen pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu na skórze. Cellulit to problem, który może być bardzo widoczny. Może się nawet…
Czy picie wody pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy picie wody pomaga na cellulit?

Cellulit to tłuszcz, który znajduje się tuż pod powierzchnią skóry. Pojawia się on, gdy znajdujące się pod nim…
Depilacja laserowa w gabinecie lub w domu
Czytaj Dalej

Czy szczotkowanie pomaga na cellulit?

Prosta czynność szczotkowania ciała na sucho może pomóc wyrównać rozmieszczenie złogów tłuszczu pod skórą, nadając Twoim kończynom jędrniejszy…