Jakie suplementy na bóle stawów i kości?

Ból stawów i kości jest jedną z najczęstszych dolegliwości wśród dorosłych. Może być spowodowany wieloma różnymi schorzeniami, w tym z zapaleniem stawów, osteoporozą, a nawet nadmierną eksploatacją stawów w wyniku ćwiczeń lub uprawiania sportu. Ból może wahać się od łagodnego do ciężkiego i może utrudniać Ci normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Na szczęście istnieje wiele opcji leczenia tego rodzaju bólu.

Bóle stawów i kości — jakie mogą być przyczyny?

Istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do bólu stawów i kości:

 • Wiek: Wraz z wiekiem zmniejsza się masa mięśniowa i gęstość kości, co sprawia, że są one bardziej podatne na złamania naprężeniowe i inne urazy.
 • Styl życia: Zła postawa, brak ruchu, palenie papierosów — wszystkie te czynniki zwiększają ryzyko rozwoju powikłań wynikających z chorób stawów i kości.
 • Dieta: Odpowiednie spożycie wapnia, witaminy D3, B12, magnezu i kwasów tłuszczowych omega 3 pomaga utrzymać zdrowe kości.

Niektóre choroby również objawiają się bólem kości i stawów. Są to m.in.:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • nowotwory kości,
 • podagra.

Jak walczyć z bólem stawów i kości?

 • Ćwiczenia fizyczne — rozciągające i wzmacniające,
 • Użycie podkładki grzewczej lub lodu, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe,
 • Leczenie miejscowe, takie jak maści lub żele,
 • Fizjoterapia lub terapia zajęciowa może poprawić elastyczność i złagodzić ból.

Jak działają suplementy diety na stawy i kości?

Większość suplementów, które mają udowodnione działanie na ból stawów i kości, zawiera glukozaminę i chondroitynę, które są budulcem zdrowych kości. Te dwa związki są naturalnie produkowane w naszym organizmie, ale wraz z wiekiem produkcja spowalnia. Suplementy z tymi związkami mogą pomóc uzupełnić produkcję tych związków w naszym organizmie i ułatwić nam leczenie.

Czy warto przyjmować suplementy na tego typu dolegliwości?

Ból stawów i kości to problem, który nęka wiele osób, zwłaszcza starszych i z zapaleniem stawów. Istnieje wiele dostępnych suplementów, od glukozaminy po chondroitynę, które mogą pomóc złagodzić ten ból. Według wielu badań i referencji pacjentów można stwierdzić, że glukozamina jest prawdopodobnie najlepszą opcją dla długoterminowej ulgi, ale nie działa tak szybko, jak niektóre inne opcje. Jeśli szukasz szybkiej ulgi w bólu lub jeśli wolisz używać suplementu, który ma wiele innych korzyści, to chondroityna może być lepszym wyborem dla Ciebie.

Jakie suplementy na ból kości i stawów warto wybrać?

Jest wiele różnych suplementów, które pomagają na bóle kości i stawów. Suplementy te działają poprzez pomoc w odbudowie chrząstki i innych tkanek w stawach, co może pomóc w zmniejszeniu bólu i stanu zapalnego. Dodatkowo mogą one również pomóc w poprawie funkcjonowania stawów i ich mobilności. W aptece i sklepie z suplementami i zdrową żywnością znajdziemy wiele preparatów na ból stawów i kości. Oto kilka przykładów:

 • Glukozamina – Glukozamina, Duo Stawy, Bio-Glukozamina Plus.
 • Chlondroityna – Orton Flex, Arthroblock, Callaflex, Artresan.
 • MSM – MSM Siarka Organiczna, MSM Plus.


Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy cellulit występuje u mężczyzn?
Czytaj Dalej

Czy cellulit występuje u mężczyzn?

Istnieje wiele czynników, które decydują o pojawieniu się cellulitu. Wśród nich znajdują się m.in. płaty tłuszczowe, grubość skóry…