Nici liftingujące Vs Chirurgia kosmetyczna

Jak wygląda zabieg założenia nici liftingujących na policzki

Zanim zdecydujesz się na nici liftingujące policzki, musisz poznać ryzyko i ograniczenia procedury. Procedura ta nie jest odpowiednia dla pacjentów, którzy są otyli lub mają bardzo ciężką skórę. Ponadto pacjenci powinni być wolni od licznych alergii skórnych, łupieżu, wszy włosowej czy chorób ogólnoustrojowych.

Zdjęcia przed i po

Podnoszenie nici to zabieg chirurgiczny, który ma na celu podniesienie zwiotczałej skóry z policzków. W procedurze tej wykorzystuje się nici wykonane z kwasu mlekowego (PLA) i polidioksanonu (PDO). Oba te materiały mają właściwości stymulujące kolagen. Pacjenci, którzy potrzebują natychmiastowego liftingu, mogą rozważyć lifting nićmi.

Nici rozpuszczają się naturalnie w organizmie w ciągu dwóch do sześciu miesięcy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 30 do 60 minut. Pacjenci mogą odczuwać pewne zasinienia i obrzęki, ale wyniki szybko się poprawią. Ponadto, czas przestoju jest minimalny i pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu dwóch dni. Jednak wyniki podnoszenia nici nie są trwałe i powinny być obserwowane przez lekarza przez sześć do dziesięciu miesięcy.

Lifting nici ma niskie ryzyko powikłań. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Mogą wystąpić zasinienia i obrzęki, ale ustąpią one w ciągu kilku dni. Może też wystąpić niewielka asymetria, a szew może być widoczny tuż pod skórą.

Podnoszenie nici nie jest zalecane dla osób, które cierpią na znaczną wiotkość skóry. Nie jest również wskazany dla osób, u których łatwo powstają keloidy. Pacjenci we wczesnych latach trzydziestych mogą być lepszym kandydatem do tego zabiegu, ale osoby w wieku sześćdziesięciu lat i później nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Procedury podnoszenia nici są minimalnie inwazyjne, więc mogą być doskonałą opcją dla nonsurgicznego liftingu twarzy. Zabieg jest skuteczny w redukcji zmarszczek, podgardla i fałdów, jednocześnie stymulując produkcję nowego kolagenu. Nici są wykonane z zatwierdzonego przez FDA biokompatybilnego materiału zwanego polidioksanonem. Nici te są następnie wchłaniane przez organizm, co skutkuje bardziej młodzieńczym wyglądem.

Istnieje kilka rodzajów nici PDO dostępnych do tego zabiegu. Najpopularniejszym typem jest szew PDO, który pozostaje pod skórą i nie powoduje powstawania blizn. W zależności od podnoszonego obszaru, stosowane będą różne szwy. Inną techniką jest Nu-Lift, która wykorzystuje nici barbowe typu 1. Pręty na tej nici pomagają zebrać tkankę i podnieść policzki. Nici te zapewniają natychmiastowy, dramatyczny lifting, ale są również bardziej trwałe, co oznacza, że mogą trwać przez długi czas.

Zabieg liftingu nićmi to mało inwazyjna procedura, która przywraca młodzieńcze kontury policzków. Nie wymaga znieczulenia ogólnego, szybko wraca do zdrowia i może być łączony z innymi drobnymi operacjami kosmetycznymi. Może być również stosowany jako alternatywa dla liftingu twarzy i wypełniaczy.

Przygotowanie

Przed poddaniem się liftingowi policzków, pacjent powinien omówić procedurę ze swoim chirurgiem plastycznym. Powinien również unikać palenia i picia alkoholu, które mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Powinni również unikać stosowania produktów na bazie aspiryny. Mogą one powodować niepotrzebne krwawienie i mogą prowadzić do powikłań. Zaleca się również stosowanie kremów znieczulających miejscowo lub wstrzykiwanie znieczulenia miejscowego.

W niektórych przypadkach nici mogą dawać różne rezultaty, w zależności od sposobu ich wprowadzenia. Na przykład niektóre nici są zakotwiczone w skórze, a inne umieszczane są w sposób pływający. Metoda pływająca jest wygodniejszym sposobem wprowadzania nici. Jednak metoda ta daje minimalny efekt liftingu, a efekty są często tymczasowe.

Zabieg trwa około 45-60 minut i polega na wykorzystaniu nici do zakotwiczenia skóry i podniesienia jej do góry. Nici rozpuszczą się naturalnie w ciągu około 6 miesięcy. Pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk i zasinienia po zabiegu, ale są one niewielkie i tymczasowe. Istnieje możliwość powstania blizn i wgłębień, dlatego przed poddaniem się zabiegowi liftingu za pomocą nici należy skonsultować się z lekarzem.

Zabieg jest skomplikowany technicznie, a technika stosowana przez chirurga plastycznego ma kluczowe znaczenie. Nici muszą być umieszczone na odpowiedniej głębokości pod skórą, aby zapewnić naturalny wygląd i uniknąć efektów ubocznych. Jeśli chirurg wykona zabieg bez doświadczenia, rezultaty mogą być nienaturalne i mieć niepożądane skutki uboczne.

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi i preferencji chirurga, proces podnoszenia nici może trwać od 30 minut do tygodnia. Podczas zabiegu pacjentki są proszone o położenie się w pokoju zabiegowym. Na skórę nakładany jest środek miejscowo znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort i wrażliwość. Nici są wprowadzane pod skórę za pomocą cienkiej igły. Po wprowadzeniu nici pacjent może odczuwać lekki ucisk pod skórą.

Po zabiegu nici rozpuszczą się w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy. W tym czasie w obszarach zabiegowych będzie tworzył się nowy kolagen. W tym czasie rezultaty liftingu nićmi mogą utrzymywać się przez rok lub dłużej. Wyniki zależą jednak od wieku pacjenta i ilości korygowanego zwiotczenia.

Liczba użytych nici

Liczba nici użytych w zabiegu podnoszenia policzków będzie zależała od pożądanego przez pacjenta rezultatu. Chirurg użyje haczyków na niciach, które są wprowadzane pod skórę, aby zebrać zwiotczałą tkankę i podnieść ją. Pręty tworzą napięcie, które podnosi tkankę i tworzy strukturę nośną. Chirurg użyje również szwów sznurowanych, aby podtrzymać skórę na obszarze dolnej szczęki i nadać jej konturowy dekolt.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezpieczniejszy niż znieczulenie ogólne. Nici są następnie wchłaniane przez organizm, co stymuluje produkcję nowego kolagenu wokół nich. Ostatecznie nici rozpuszczą się i staną się wodą, ale nowy kolagen pozostanie, aby ujędrnić skórę. Zazwyczaj proces ten trwa od sześciu do 12 miesięcy, aby w pełni zobaczyć jego efekty.

Podnoszenie nici to nowa metoda leczenia skóry twarzy, która zyskuje na popularności. Nici podnoszą i napinają skórę, a następnie rozpuszczają się, pozostawiając pacjentowi gładszą i młodziej wyglądającą skórę. Nici rozpuszczą się naturalnie po sześciu miesiącach. Proces ten znany jest jako hydroliza i spowoduje powstanie nowych tkanek kolagenowych i włóknistych, które przywrócą skórze młody wygląd.

Pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem przed poddaniem się liftingowi nici. Powinni unikać stosowania aspiryny lub nikotyny podczas rekonwalescencji po zabiegu. Może to spowodować odwodnienie skóry i zakłócić działanie znieczulenia. Powinni również unikać przyjmowania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować nadmierne krwawienie i mogą prowadzić do niepotrzebnych komplikacji. Inne produkty, których należy unikać to ibuprofen, Naproxen/Naprogesic i Neurofen.

Podnoszenie nici jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy mają łagodną do umiarkowanej wiotkość twarzy. Wyniki nie są tak dramatyczne jak w przypadku liftingu twarzy, ale zapewniają subtelne odmłodzenie. Ponadto, są one odpowiednie dla pacjentów, którzy mieli lifting twarzy w przeszłości lub mają zauważalne zwiotczenie wokół szyi. W przypadku większej wiotkości, pacjenci mogą rozważyć chirurgiczny lifting twarzy. Nici

PDO są zatwierdzone przez FDA i hipoalergiczne. Nici używane w zabiegu są wykonane z polidioksanonu, syntetycznego materiału, który jest szeroko stosowany w medycynie. Spełniają one również wymagania Farmakopei Stanów Zjednoczonych. Liczba nici używanych w zabiegu liftingu policzków zależy od obszaru, który jest podnoszony. Na przykład, cienka nić może być użyta do podniesienia policzków, podczas gdy grubsza jest używana do podniesienia skóry wzdłuż linii szczęki.

Czas rekonwalescencji

Chociaż czas rekonwalescencji w przypadku nici do liftingu policzków może się różnić w zależności od pacjenta, to na ogół wynosi on około dwóch tygodni. Po zabiegu pacjent może spodziewać się lekkiego obrzęku i zasinienia, które jednak ustępują samoistnie. W pierwszych dniach pacjenci powinni unikać masowania i pocierania twarzy. Pacjenci mogą również doświadczyć wciągnięcia skóry w miejscu, gdzie zostały umieszczone nici. W końcu zniknie, ale ważne jest, aby unikać tych objawów.

Pacjenci poddawani zabiegowi podnoszenia nici powinni unikać forsownych ćwiczeń przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Po tym czasie można wznowić lekkie ćwiczenia, ale osoby podejmujące jogę lub inne aktywności fizyczne wymagające zgięcia głowy poniżej serca mogą potrzebować więcej czasu. Pacjenci powinni również unikać palenia papierosów i alkoholu, ponieważ mogą one mieć negatywny wpływ na proces gojenia. Ponadto nie powinni wykonywać żadnych czynności fizycznych ani ćwiczeń, które wymagają od nich dużego poruszania twarzą, w tym żucia gumy.

Podczas zabiegu chirurg umieści igłę na obszarze przedtrójkątnym policzka i przesunie ją do pożądanego miejsca. Gdy igła dotrze do pożądanego miejsca, będzie się powoli rozpuszczać. Dzięki tej procedurze pacjent uzyska bardziej naturalny wygląd. Nici utrzymają się około czterech do sześciu miesięcy. Efekty utrzymają się do roku, a nawet mogą być kontynuowane w miarę poprawy kolagenu w skórze.

Kandydatkami do liftingu nićmi są zazwyczaj kobiety w wieku 30 lat i wczesnych lat czterdziestych. Zazwyczaj mają one łagodne oznaki starzenia, takie jak luźna szczęka i rozluźniona środkowa część twarzy. Mogą również mieć worki pod oczami lub na szyi. Niektórzy pacjenci poddają się tej procedurze w połączeniu z bardziej agresywną procedurą liftingu twarzy. Pozwoli to chirurgowi na ukierunkowanie obszaru policzków przy jednoczesnym zapewnieniu dodatkowego wsparcia dla tkanek miękkich.

Po zabiegu pacjenci powinni odpoczywać przez 24 godziny, aby uniknąć dalszego zasinienia lub obrzęku. Przez dwa do trzech tygodni nie powinni wykonywać ciężkich czynności. Pacjenci są zachęcani do picia wody, aby zmniejszyć obrzęk i ból. Powinni również ograniczyć ruchy twarzy i spać na plecach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy depilacja światłem jest skuteczna?
Czytaj Dalej

Czy depilacja światłem jest skuteczna?

Usuwanie włosów za pomocą światła jest metodą bezpieczną i skuteczną. Zabieg niszczy korzeń włosa i nie powoduje poparzeń.…
Jaki rodzaj depilacji jest najlepszy dla nóg?
Czytaj Dalej

Czy sok grejpfrutowy pomaga na cellulit?

Jeśli chodzi o cellulit, jednym popularnym produktem, który okazał się pomocny w redukcji cellulitu jest sok grejpfrutowy. Jednak…
Czy morsowanie pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy morsowanie pomaga na cellulit?

Wiele kobiet zastanawia się, czy morsowanie pomaga na cellulit. Może ono sprawić, że cellulit wyda się mniejszy i…