Jak przygotować się przed depilacją

Jak przygotować się przed depilacją

Możesz przygotować swoją skórę do zabiegu depilacji nakładając balsam przed depilacją i usuwając zbędne owłosienie. Następnie należy nałożyć cienką warstwę wosku na średniej wielkości obszar. Po wyschnięciu wosku należy go zerwać jednym szybkim ruchem. Jeśli proces ten jest bolesny, można zastosować balsam po depilacji, który ukoi skórę.

Przygotowanie skóry do depilacji

Przed poddaniem się depilacji należy przygotować skórę poprzez zmycie martwych komórek naskórka, użycie specjalnych kosmetyków oraz zdezynfekowanie tego miejsca. Konieczne jest również zastosowanie specjalnych kremów i olejków na dotkniętym obszarze. Powinieneś skonsultować się z doświadczonym mistrzem w sprawie najlepszych produktów do użycia. Zazwyczaj zalecają oni produkty na podstawie problemu skórnego klienta.

Ważne jest, aby upewnić się, że włosy na dotkniętych obszarach są wystarczająco krótkie. Włosy powinny mieć co najmniej cztery milimetry długości. Idealnie byłoby, gdybyś ogolił obszar skóry kilka dni przed zabiegiem. Odtłuszczenie skóry pozwoli również na usunięcie jak największej ilości włosów.

Puder z talkiem o działaniu chłodzącym to idealny puder do stosowania przed depilacją. Pochłania nadmiar wilgoci i zapobiega urazom skóry. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Pomaga również chronić skórę przed infekcjami grzybiczymi. Jest idealnym pudrem do stosowania dla osób o wrażliwej skórze.

Specjalny krem lub balsam do skóry może zapobiec wszelkim problemom skórnym, które mogą pojawić się po depilacji. Znacznie spowolni to również wzrost włosków. Ważne jest również, aby złuszczać skórę kilka razy w tygodniu, aby zmniejszyć ryzyko wrastających włosków i cellulitu. Możesz kupić lub przygotować własne produkty do peelingu.

Poza tym, że wrastające włoski są niekomfortowe, mogą wywoływać procesy zapalne, a także powodować miejscową hiperemię lub obrzęk. Nieleczone mogą przekształcić się w gęste guzki i blizny. W niektórych przypadkach wrastające włoski odwracają się i znikają samoistnie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy można wykonać zabieg nici liftingujących w domu?
Czytaj Dalej

Czy mężczyźni powinni się depilować?

Jeśli jesteś mężczyzną chcącym zredukować owłosienie na ciele, możesz się zastanawiać czy depilacja jest dla ciebie bezpieczna. W…
Czy po zabiegu widać nici liftingujące?
Czytaj Dalej

Czy po zabiegu widać nici liftingujące?

Najczęstszym pytaniem po liftingu nici jest “czy widać nici liftingujące po zabiegu?”. Jest to jedno z najczęściej zadawanych…
Czy pływanie redukuje cellulit?
Czytaj Dalej

Czy peeling pomaga na cellulit?

Peeling pomaga tymczasowo pozbyć się cellulitu. Peeling może być wykonany przy użyciu kawy, oleju kokosowego lub sody oczyszczonej.…