Jak działa zabieg nićmi liftingującymi

Jak działa zabieg nićmi liftingującymi

Zabiegi nićmi liftingującymi działają poprzez przymocowanie nici do skóry i/lub mięśni. Są one często wykonywane na jednym lub kilku obszarach ciała. Nici najnowszej generacji są bardziej skuteczne i mają mniej powikłań. Nici te są zaprojektowane z poprzeczkami umieszczonymi wokół centralnej części ciała, aby podnosić w wielu kierunkach, co oznacza bardziej skuteczne wyniki. Pacjenci poddawani tej procedurze powinni mieć zapewnioną 24-godzinną opiekę. Jeśli mają dzieci, konieczne jest zorganizowanie pomocy przy odrabianiu lekcji i posiłkach w domu. Zabieg podnoszenia nici

PDO jest nieinwazyjną procedurą chirurgiczną, która może rozwiązać wiele problemów związanych ze starzeniem się twarzy i ciała. Chociaż nie daje dramatycznych rezultatów, jest to świetny sposób, aby wyprzedzić proces starzenia. Zabieg liftingu nićmi PDO można nawet stosować w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak Botox czy wypełniacze twarzy.

Zabieg podnoszenia nici PDO działa poprzez stymulację produkcji kolagenu. Pozwala również na uzyskanie długotrwałych rezultatów. Podczas gdy początkowe efekty liftingu nićmi PDO są często widoczne w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy, na ostateczne rezultaty trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Zazwyczaj pacjenci widzą rezultaty, które utrzymują się przez 18 miesięcy lub dłużej.

Contour Threadlift

Contour Threadlift to zabieg z użyciem nici liftingujących, które wykorzystują nici PDO do podniesienia i napięcia skóry. Nici stymulują również odnowę kolagenową i komórkową, poprawiając teksturę i elastyczność oraz zmniejszając drobne zmarszczki. Nici rozpuszczają się w skórze po sześciu do dziewięciu miesiącach i mogą kontynuować poprawę wyglądu przez okres do roku. Jest to bezbolesny zabieg, który można wykonać na jednym lub kilku obszarach twarzy.

Zabieg Contour Threadlift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i przy użyciu środka uspokajającego, nie ma więc potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego. Czas rekonwalescencji jest szybki. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy w ciągu kilku dni. W niektórych przypadkach po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie, ale są one minimalne.

Nici kolczaste

Zabieg z użyciem nici liftingujących to zabieg kosmetyczny, w którym nici z kolcami lub stożkami są wszczepiane pod skórę w celu jej podniesienia. Nici te stymulują również organizm do produkcji nowego kolagenu. Zabieg ten jest odpowiedni dla osób z łagodnym lub umiarkowanym zwiotczeniem skóry. Podczas zabiegu pacjenci zazwyczaj odczuwają minimalny dyskomfort.

Nici z kolczastymi końcami najlepiej wprowadzać do powierzchownego układu aponeurotycznego mięśni, a nie do powierzchownej warstwy skóry właściwej. Nieprawidłowe wprowadzenie może prowadzić do migracji nici. Problem ten występuje częściej w przypadku nici jednokierunkowych.

Gładkie nici

Gładkie nici po zabiegu nici liftingujących to niechirurgiczna procedura, która może być stosowana w celu poprawy wyglądu zwiotczałej skóry. Zabieg wykonywany jest w jednej sesji gabinetowej i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać bardziej stopniowy efekt i nie chcą poddawać się zabiegowi chirurgicznemu. Sprawdza się również w przypadku ud, górnej części ramion i brzucha.

PDO Gładkie nici stosowane są jako trwała alternatywa dla wypełniaczy dermalnych i stanowią dobre uzupełnienie dla Botoxu i zabiegów chirurgicznych. Wprowadzane są pod skórę, napinają ją i podnoszą. Mogą być stosowane w wielu celach, m.in. do korekcji linii mimicznych, cofania krepującej skóry, uzyskania efektu liftingu twarzy.

Zakażenia spowodowane wprowadzeniem nici

Zakażenia spowodowane zabiegiem z użyciem nici liftingujących są rzadkie. Do zakażeń dochodzi zwykle, gdy nici nie są umieszczone prawidłowo lub są umieszczone w miejscu, w którym mogą spowodować uraz. Większość przypadków jest samoograniczająca się. Pacjenci mogą odczuwać obrzęk lub zasinienie. Sporadycznie nić może pęknąć lub wystawać ze skóry. Może to prowadzić do zakażenia i powstania ziarniniaka. Może to również powodować znaczny dyskomfort dla pacjenta.

W jednym z opisów przypadków opisano 48-letnią Chinkę, u której w ciągu trzech dni pojawił się ból prawej strony twarzy. Pięć dni przed wystąpieniem ogniska poddała się zabiegowi liftingu nici. Zabieg został wykonany bez użycia sterylnego sprzętu i w niesterylnym środowisku. Nie pamiętała, czy kosmetyczka oczyściła jej twarz przed wykonaniem zabiegu. Rok wcześniej przeszła dwa zabiegi liftingu nici podobne do tego. Doświadczyła obrzęku, bólu i ziarniniaka w prawej okolicy skroniowej.

Wyniki liftingu nićmi

Liftingi nićmi mogą poprawić wygląd zwiotczałej i opadającej skóry, która może być spowodowana starzeniem się, ekspozycją na słońce i procesami starzenia. Zabieg trwa od 15 do 45 minut i wymaga znieczulenia miejscowego. Rezultaty mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat. Zabieg może być powtarzany w zależności od potrzeb, w zależności od wyników.

Pomimo swojej nieprzewidywalności, liftingi nici są uważane za bezpieczną i mało inwazyjną procedurę. Mają bardzo krótki czas rekonwalescencji i mogą być wykonane w ramach jednej wizyty w gabinecie. Chociaż procedura ma minimalne ryzyko i może być powtarzana w przyszłości, pacjenci nadal powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń i powikłań.

Cena liftingu nicią

Lifting nicią to elektywny zabieg kosmetyczny, który poprawia kontury twarzy. Pacjenci doświadczą efektu liftingu bezpośrednio po zabiegu, a także zmiany w konturze linii żuchwy i policzków. Zauważą również zmniejszenie widoczności linii i zmarszczek na twarzy. Ponieważ procedura zachęca do produkcji kolagenu, ich skóra będzie wyglądała na jędrniejszą i gładszą w ciągu tygodni i miesięcy. Cena liftingu nićmi będzie zależała od tego, którego usługodawcę wybierzesz i jakie są Twoje konkretne potrzeby.

Cena liftingu nićmi różni się znacznie w zależności od tego, jak wiele obszarów jest poddawanych zabiegowi. Wyniki będą widoczne po około miesiącu, chociaż początkowy efekt liftingu może być widoczny nawet przez sześć miesięcy. Koszt liftingu nićmi jest znacznie niższy niż tradycyjnego liftingu twarzy. Ta procedura kosmetyczna jest uważana za procedurę elektywną i nie jest pokrywana przez ubezpieczenie. Można jednak omówić opcje finansowania z dostawcą podczas wstępnej konsultacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy depilacja laserowa boli?
Czytaj Dalej

Co to jest cellulit?

Istnieje kilka czynników do rozważenia podczas diagnozowania i leczenia cellulitu. Obejmują one przyczynę, opcje leczenia i zapobieganie. Oto…
Czy pływanie redukuje cellulit?
Czytaj Dalej

Czy peeling pomaga na cellulit?

Peeling pomaga tymczasowo pozbyć się cellulitu. Peeling może być wykonany przy użyciu kawy, oleju kokosowego lub sody oczyszczonej.…