Czy warto wykonywać depilację za pomocą plastrów?

Czy warto wykonywać depilację za pomocą plastrów?

Plastry mogą być dobrym wyborem do zabiegów depilacji. Musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, zanim zdecydujesz się na tę metodę. Na początek, plastry Marmorino są lżejsze niż po wyschnięciu. Należy również wiedzieć, że mogą być uszkodzone przez materiały ścierne i woskowanie. Wreszcie, mogą być trudne do czyszczenia. Na szczęście istnieje kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc Ci uzyskać najlepszy możliwy rezultat. Tynki

Marmorino są jaśniejsze niż na mokro Tynki

Marmorino są wykonane ze specjalnego okruchu marmuru, który ma matowy wygląd. Tynki te są zazwyczaj lżejsze niż na mokro, są też mniej podatne na pękanie. Są one zazwyczaj stosowane do prac elewacyjnych we Włoszech, są również popularne w Rosji.

Tynki Marmorino są stosowane miękkie przy większych powierzchniach. Są one nakładane w celu uzyskania faktury i mogą być nakładane cienkimi pociągnięciami przy wykończeniu. Tynki Marmorino w stanie mokrym są nieco cięższe niż w stanie suchym. Proces depilacji wymaga dwóch warstw, które następnie pozostawia się do wyschnięcia na około jeden dzień.

Aby dodatkowo zabezpieczyć tynk, technik może wmieszać zagęszczacz. Zagęszczacz sprawia, że mieszanina alkaliczna staje się gęstsza i lepka. Zapobiega to opadaniu tynku podczas zabiegu depilacji. Zagęszczacze są zazwyczaj sprzedawane w 50- lub 500-gramowych słoikach i muszą być powoli mieszane z tynkiem za pomocą ubijaczki.

Tynki Marmorino można ubarwić poprzez dodanie do mieszanki kolorowego tynku. Kolorowy tynk można wymieszać z oryginalnym tynkiem lub zmieszać ze sobą dwa lub trzy odcienie. Przy nakładaniu tynku należy pamiętać, aby najpierw wykonać próbę na białej powierzchni, aby upewnić się, że mieszanka ma właściwy kolor.

Po wymieszaniu tynku najlepiej nakładać go pacą. Tynk należy nakładać z góry na dół na grubość 1/32″. Należy uważać, aby nie zeskrobać tynku, gdyż może to spowodować odpryski i nierównomierne pokrycie. Po nałożeniu tynku należy odczekać do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem ostatniej warstwy.

Mogą być uszkodzone przez materiały ścierne

Tynki są porowate i miękkie, mogą być uszkodzone przez materiały ścierne lub domowe środki czystości. Są również podatne na działanie wilgoci. Jeśli powierzchnia jest zbyt mokra, może się rozwarstwiać lub pękać. Stąd ważne jest, aby po użyciu tynku zadbać o jego pielęgnację.

Tynki i materiały ścierne nigdy nie były zbyt popularne. Przed wynalezieniem pończoch kosmetycznych, ludzie używali szczotek lub pumeksu do usuwania luźnej skóry. Był to jednak proces bolesny. Mimo że nigdy nie były zbyt popularne, materiały ścierne są nadal opcją dla depilacji.

Są trudne do czyszczenia

Tynki są często wykonane z drewna, które może się rozszerzać i kurczyć wraz z wilgotnością względną. Chociaż historycznie, metalowe armatury były wykonane z żelaza lub stali, materiały te mogą korodować, gdy są wilgotne i prowadzić do rozszczepienia, złego ustawienia i złamania tynku. Aby chronić tynk, należy go zabezpieczyć lakierem, woskiem lub farbą.

Używając szczotki do czyszczenia tynku, pamiętaj, aby nie zarysować jego powierzchni. Szczotka z twardym włosiem nie jest odpowiednia, ponieważ uszkodzi warstwę wierzchnią tynku. Unikaj również stosowania środków do usuwania farby, ponieważ mogą one wnikać w tynk. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, zatrudnij specjalistę od usuwania tynku.

Tynki mogą być trudne do czyszczenia, zwłaszcza jeśli są uszczelnione. Idealnym sposobem na ich usunięcie jest użycie wacika zwilżonego wodą lub benzyną lakową. Należy jednak pamiętać, że mogą one powodować pewne podrażnienia. Aby tego uniknąć, sprawdź, czy w miejscach problematycznych nie ma łuszczącego się tynku. Lepkie miejsca można również usunąć lekko wilgotną szmatką.

Tynki bywają kłopotliwe i trudne do czyszczenia, zwłaszcza te w ciemnych kolorach. Mogą zawierać nawet 4 kwarty barwnika na pięciogalonowe wiadro. Jeśli nakładasz ciemniejszy odcień, będziesz musiał poczekać chwilę, aż tynk wyschnie, zanim nałożysz go na skórę. Jaśniejszy odcień jest łatwiejszy do usunięcia i będzie łatwiejszy do czyszczenia.

Alternatywy dla woskowania

Woskowanie stało się popularnym sposobem usuwania niechcianych włosów z różnych obszarów ciała. Zazwyczaj wykonywana co cztery do sześciu tygodni, pozostawia miejsca gładkie i wolne od włosów przez okres do trzech tygodni. Może być jednak bolesna i może pozostawić niektóre włoski, powodując podrażnienia i infekcje. Woskowanie nie jest również zalecane dla kobiet z pewnymi chorobami skóry, w tym dla tych, które stosują niektóre kremy na trądzik na receptę. Ponadto składniki zawarte w wosku mogą podrażniać skórę i powodować wrastanie włosków.

Pasta cukrowa to bezpieczna alternatywa dla depilacji woskiem. Choć wymagają użycia gorącego wosku, metody te nie przyklejają się do skóry i są mniej bolesne. Użycie pasty jest również dobrą alternatywą dla osób o wrażliwej skórze. Zamiast gorącego wosku, pasta cukrowa nie przykleja się do skóry i wyrywa włosy z korzeniami. Dzięki temu skóra nie staje się sucha i nie swędzi.

Sugaring jest popularną alternatywą dla depilacji woskiem. Pasta wykonana z soku z cytryny, cukru i wody jest nakładana na skórę. Choć depilacja cukrem jest popularną alternatywą dla wosku, może być bolesna, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub podatna na infekcje. Sugaring jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wolisz spędzić mniej czasu w salonie.

Inną alternatywą dla depilacji woskiem jest nitkowanie. Nawlekanie może być bolesne, ale nie jest tak bolesne jak woskowanie. Jeśli denerwujesz się bólem, możesz również użyć oczaru wirginijskiego na dotkniętym obszarze. Inną opcją jest sugaring, który jest starożytną metodą usuwania włosów. Wykorzystuje ona nić zamiast igły i może być stosowana do usuwania włosów na różnych częściach ciała jednocześnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy opalanie ukrywa cellulit?
Czytaj Dalej

Czy opalanie ukrywa cellulit?

Jeśli masz cellulit, możesz się zastanawiać, czy opalanie może pomóc go ukryć. Samo opalanie nie ukryje cellulitu, ale…