Czy po liftingu nici można ćwiczyć?

Czy po liftingu nici można ćwiczyć?

Jeśli przeszłaś zabieg liftingu nici, być może zastanawiasz się, kiedy możesz rozpocząć ćwiczenia. Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojej konkretnej sytuacji i zaleceń chirurga. Na przykład, najlepiej jest unikać energicznej aktywności przez tydzień po zabiegu podnoszenia nici. Dodatkowo, należy unikać podnoszenia ciężarów, dopóki chirurg nie wyrazi zgody. Należy również unikać ćwiczeń takich jak joga, które wymagają umieszczenia głowy niżej niż serce.

Ćwiczenia

Przed rozpoczęciem ćwiczeń po zabiegu liftingu nici należy omówić to z chirurgiem plastycznym. Chociaż w ciągu tygodnia będziesz mogła rozpocząć lekkie ćwiczenia, najlepiej jest unikać ćwiczeń, które obciążają obszar poddany zabiegowi. W szczególności nie należy podnosić ciężarów ani uprawiać jogi, dopóki chirurg nie da zielonego światła.

Po zabiegu podniesienia nici należy unikać wywierania nadmiernego nacisku na obszar poddany zabiegowi, ponieważ może to spowodować obrzęk i zasinienie, a w konsekwencji mniej niż optymalne rezultaty. Najlepiej jest spać na plecach lub na boku, aby zmniejszyć nacisk na obszar poddany zabiegowi, a także można użyć poduszki, aby podnieść głowę.

Zabieg podnoszenia nici wykonywany jest w gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Trwa on zazwyczaj od 30 do 45 minut. Chirurg najpierw oczyści twarz i wykona kilka małych nacięć. Następnie wprowadzi kaniulę i szew, który ściągnie skórę. Proces ten należy powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu liftingu.

Po liftingu nićmi należy unikać głębokiego masażu twarzy przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli w miejscu tym pojawi się strupek, należy zastosować końcówkę Q z wodą utlenioną. Można również przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić ból. Ponadto, należy unikać leżenia na plecach lub brzuchu przez co najmniej 4 tygodnie. Można ćwiczyć, ale nie rygorystycznie, przez co najmniej tydzień po liftingu nici.

Spanie na brzuchu lub boku

Po poddaniu się zabiegowi liftingu nici należy odpocząć przez co najmniej 24 godziny. Aby uniknąć obrzęku, należy unikać dotykania tego obszaru i unikać spania na boku lub brzuchu. Zalecane jest spanie na plecach, ponieważ zwiększa to krążenie krwi, zmniejsza obrzęk i pomaga organizmowi w produkcji kolagenu.

Spanie na boku lub brzuchu przez pierwszy tydzień po zabiegu liftingu twarzy również nie jest zalecane, ponieważ może powodować zasinienie i ból. Ponadto może to wpłynąć na ostateczne wyniki zabiegu. Spanie na plecach może pomóc w wyrównaniu kręgosłupa.

Po poddaniu się procedurze nici liftingujących, będziesz musiał spać na plecach. Pozwoli to zminimalizować obrzęk, a także zminimalizuje nacisk na twarz. Jednak spanie na brzuchu lub boku spowoduje tkliwość, co wpłynie na wynik zabiegu.

Chociaż lifting twarzy nićmi nie daje natychmiastowych rezultatów, najlepsze wyniki będą widoczne 12 tygodni po zabiegu. Możesz również cieszyć się korzyściami z zabiegu nawet przez pięć lat. Jest to świetna cena w porównaniu do wypełniaczy, które trwają tylko od jednego do osiemnastu miesięcy. Jak w przypadku każdej procedury kosmetycznej, właściwa opieka pooperacyjna jest ważna dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Unikanie alkoholu

Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że może powodować utratę wody i składników odżywczych z organizmu. Podnosi również ciśnienie krwi. To wszystko są rzeczy, których chcesz uniknąć po zabiegu nici liftingujących. Dlatego należy unikać picia alkoholu przez kilka dni po zabiegu.

Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń chirurga plastycznego przed piciem alkoholu po zabiegu podnoszenia nici. Alkohol może odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Ponadto zawiera aspirynę, która może prowadzić do niepotrzebnego krwawienia, co może powodować niepożądane efekty uboczne. Ważne jest również, aby unikać przyjmowania produktów rozrzedzających krew, takich jak Ibuprofen, Neurofen, Naprogesic i Advil.

Po zabiegu podnoszenia nici mogą wystąpić również mdłości. Jednak prawdopodobnie minie to po kilku godzinach. Najlepiej jest pić dużo wody, aby organizm szybciej doszedł do siebie. Należy również obłożyć lodem miejsce, w którym przeprowadzono zabieg, aby zmniejszyć obrzęk. Należy również ograniczyć ruchy twarzy przez co najmniej jeden dzień. Następnie przez trzy tygodnie nie należy wykonywać forsownych czynności.

Unikaj spania na boku przez co najmniej 24 godziny po zabiegu podnoszenia nici. Spanie na boku zwiększa ryzyko krwawienia i obrzęku, co może skutkować gorszymi wynikami. Alternatywnie można spróbować spać na plecach.

Powrót do normalnego życia

Podniesienie nici wiąże się z minimalnym czasem rekonwalescencji i jest całkowicie nieinwazyjne. Postępowanie zgodnie z zaleceniami chirurga po zabiegu jest pierwszym krokiem do powrotu do normalnego życia. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą powrócić do większości czynności w ciągu kilku dni, ale powinni unikać ciężkich czynności przez co najmniej jeden tydzień. Po tym czasie pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć, takich jak praca lub szkoła.

Pacjenci powinni powstrzymać się od żucia pokarmów stałych i żucia gumy bezpośrednio po zabiegu podniesienia nici. Żucie gumy zbyt mocno obciąża nici i może spowodować ich zwichnięcie. Powinni również unikać palenia i picia alkoholu, które mogą wpłynąć na proces gojenia. Pacjentom odradza się również rygorystyczne ćwiczenia lub energiczną aktywność na twarzy przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu.

Chociaż powrót do zdrowia po zabiegu liftingu nićmi jest szybki, ważne jest, aby zrozumieć, że może wystąpić obrzęk, zasinienie i bolesność. Jest to spowodowane stanem zapalnym i gromadzeniem się płynów ustrojowych w obszarze poddanym liftingowi nićmi. Większość pacjentów po zabiegu liftingu nicią jest w stanie wrócić do domu i wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu dnia lub dwóch.

Pacjenci powinni spodziewać się widocznych rezultatów w ciągu tygodnia po zabiegu liftingu nićmi. Chociaż rezultaty te nie są trwałe, mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat. Nici wprowadzone pod skórę uruchamiają naturalny proces gojenia się organizmu. Proces ten powoduje, że organizm w naturalny sposób eliminuje nici i stymuluje wzrost kolagenu.

Unikanie masaży twarzy i twarzy

Masaże twarzy i twarzy są wielkim nie-nie po zabiegu z użyciem nici liftingujących. Stosują one zbyt duży nacisk na leczony obszar, zwiększając ryzyko powstania siniaków i obrzęków. Ponadto, masaże twarzy często zawierają ostre substancje chemiczne, które mogą podrażnić skórę w tym wrażliwym okresie.

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących należy unikać stosowania produktów kosmetycznych na obszarze poddanym zabiegowi oraz korzystania z twarzy i masaży przez co najmniej 10 dni. Czynności te wywierają nadmierny nacisk na obszar poddany zabiegowi i mogą powodować dyskomfort oraz mniejszy efekt. Ponadto, należy unikać opalania i długotrwałej ekspozycji na ciepło. Pij dużo wody i zachowaj odpowiednie nawilżenie.

Po zabiegu podnoszenia nici należy unikać energicznych ćwiczeń przez 48 godzin. Co więcej, należy również unikać dotykania twarzy przez 24 godziny po zabiegu. Należy również unikać noszenia jakiegokolwiek makijażu przez co najmniej 12 godzin, aby zapobiec powstawaniu siniaków. Co więcej, przez pierwsze 24 godziny należy spać na plecach. Będzie to sprzyjać naturalnemu procesowi gojenia i zapobiegnie przyszłym infekcjom bakteryjnym.

Po liftingu nićmi nie należy planować żadnego innego zabiegu na twarz w ciągu najbliższych 3 tygodni. Jeśli masz umówiony zabieg na twarz w ciągu 3 tygodni, pamiętaj, aby poinformować lekarza o harmonogramie. On lub ona doradzi Ci odpowiednio. Należy również poinformować lekarza o wszelkich zmianach w przyjmowanych lekach. Nie powinnaś poddawać się liftingowi nici, jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew.

Posiadanie większej ilości nici po liftingu nici

Zabieg liftingu nici powinien przynieść widoczne rezultaty po kilku tygodniach. Ponieważ w twarzy rośnie nowy kolagen, rezultaty będą się poprawiać z czasem. Należy jednak przygotować się na pewne przestoje i zasinienia. Należy również unikać energicznych ruchów twarzy przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu. Następnie można powrócić do normalnej aktywności.

Przed uzyskaniem liftingu nici, kluczowe jest znalezienie wysoko wyszkolonego i licencjonowanego dostawcy. Jest to ważne, ponieważ u wykwalifikowanego chirurga prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest mniejsze niż u niedoświadczonego. Możesz użyć narzędzia wyszukiwania American Society of Plastic Surgeons, aby znaleźć dostawcę podnoszenia nici w pobliżu.

Kolejną kwestią jest rodzaj nici stosowanych w zabiegu. Różne rodzaje nici są używane do osiągnięcia różnych wyników. Na przykład, jeden typ nici pomaga stymulować produkcję kolagenu, podczas gdy inny typ pomaga podnieść skórę. Nici PDO mogą być również stosowane w celu zwiększenia objętości twarzy.

Chociaż istnieje ryzyko związane z podnoszeniem nici, jest ono uważane za procedurę o niskim ryzyku. Rekonwalescencja przebiega szybko, a ryzyko powikłań jest niewielkie. Pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort pooperacyjny, ale zazwyczaj nie jest on poważny i trwa tylko kilka dni. Ważne jest, aby pamiętać, że obrzęk i blizny są tymczasowe. Większość osób nie czuje szwów ani nici po zagojeniu się skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy picie wody pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy picie wody pomaga na cellulit?

Cellulit to tłuszcz, który znajduje się tuż pod powierzchnią skóry. Pojawia się on, gdy znajdujące się pod nim…
Czy po liftingu nici można ćwiczyć?
Czytaj Dalej

Masaż po zabiegu podnoszenia nici

Tak, po zabiegu podnoszenia nici można skorzystać z masażu całego ciała. Możesz również skorzystać z prysznica lub kąpieli.…