Czy depilacja światłem jest skuteczna?

Czy depilacja światłem jest skuteczna?

Usuwanie włosów za pomocą światła jest metodą bezpieczną i skuteczną. Zabieg niszczy korzeń włosa i nie powoduje poparzeń. Występują jednak pewne skutki uboczne. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, może wystąpić lekkie zaczerwienienie lub rumień. Jest to przejściowe i zwykle trwa około jednego dnia.

Zabiegi usuwania włosów niszczą korzeń włosa

W zabiegach depilacji światłem jasne błyski światła są kierowane na mieszek włosowy. Światło przenika przez skórę i selektywnie celuje w melaninę wewnątrz mieszka włosowego, niszcząc ją. Proces ten jest zwykle powtarzany przez kilka zabiegów, aby zniszczyć cały mieszek włosowy.

Zabiegi usuwania włosów nie powodują oparzeń

Urządzenia do usuwania włosów oparte na świetle są zaprojektowane tak, aby powodować intensywne pochłanianie melaniny i głęboką penetrację tkanek. Chociaż istnieje ryzyko uszkodzenia siatkówki, urządzenia te powinny być zawsze stosowane z odpowiednią ochroną oczu. O ile nie zaleca się wykonywania zabiegów w pobliżu lub nad okiem, o tyle zabiegi wykonywane na innych częściach ciała są bezpieczne i mogą być powtarzane w miarę potrzeb. Oprócz podrażnienia skóry, urządzenia do usuwania włosów oparte na świetle mogą wytwarzać siarkowy zapach, który jest zazwyczaj niezauważalny, ale może być drażniący dla dróg oddechowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest depilacja nicią?
Czytaj Dalej

Co to jest depilacja nicią?

Depilacja nitkami to technika stosowana do usuwania niechcianych włosów na ciele. Praktyka depilacji nitką sięga Iranu, gdzie technika…
Czy morsowanie pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy morsowanie pomaga na cellulit?

Wiele kobiet zastanawia się, czy morsowanie pomaga na cellulit. Może ono sprawić, że cellulit wyda się mniejszy i…